Premier League
Lukasz Fabianski se stal nejlepším fotbalistou Polska za rok 2018
Lukasz Fabianski, bývalý brankář Arsenalu nebo Swansea vyhrál cenu pro nejlepšího hráče Polska. Předčil tak například útočníka Roberta Lewandowskeho.

Lukasz Fabianski ukončil sedmiletou nadvládu útočníka Bayernu Mnichov Roberta Lewandowskeho a tuto cenu vyhrál vůbec poprvé.
Svoji profesionální kariéru začal v Polsku, konkrétně v Lechu Poznaň, kde neodchytal jediný zápas a tak se stěhoval do Legie Varšava. Zde strávil dvě sezóny a nastoupil do 65 utkání. Vyhrál zde jednou ligový titul a dvakrát se stal nejlepším brankářem polské ligy.
V roce 2007 si ho vyhlédl londýnský klub Arsenal. Nikdy se však nestal jedničkou londýnského týmu a za šest sezón odchytal pouze 31 utkání v Premier League. V Lize mistrů stál mezi tyčemi ve třinácti případech. S Arsenalem vyhrál FA Cup.
V roce 2014 se stěhoval do týmu z Walesu, který hrál Premier League, tedy do Swansea. Zde odchytal většinu utkání, za čtyři sezóny vynechal v Premier League pouze tři zápasy. Jenže Swansea v sezóně 17/18 sestoupila a Fabianski chtěl v nejvyšší anglické soutěži chytat i nadále.
Tak se před aktuální sezónou stěhoval opět do Londýna, tentokrát do West Hamu. Třiatřicetiletý polský brankář si v této sezóně připsal čtyři čistá konta ve 24 utkáních. Celou sezónu podává spolehlivé výkony, i proto ocenění nejlepšího hráče roku Polska vyhrál.
V reprezentačním dresu odchytal Fabianski 32 utkání. Jeden zápas odehrál i na Mistrovství světa v Rusku v roce 2018. Jedničkou v Polsku je však brankář Juventusu Wojciech Szczesny.

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil