Chance Liga
Budoucnost trenéra Koubka v Plzni? Klub bude s trenérem již brzy jednat
Miroslav Koubek je nestarším trenérem Chance Ligy a každou sezonu se řeší konec jeho kariéry. Třiasedmdesátiletý kouč ale i nadále ukazuje své kvality. Ve Viktorii Plzeň mu v létě končí smlouva, po výhře nad Spartou ale přiznal, že jej čeká jednání s klubem, kde se definitivně rozhodne.

Miroslav Koubek je nestarším trenérem Chance Ligy a každou sezonu se řeší konec jeho kariéry. Třiasedmdesátiletý kouč ale i nadále ukazuje své kvality. Ve Viktorii Plzeň mu v létě končí smlouva, po výhře nad Spartou ale přiznal, že jej čeká jednání s klubem, kde se definitivně rozhodne.
- Miroslav Koubek stále v Plzni neprodloužil smlouvu
- Spekuluje se o tom, že by do další sezony v roli trenéra už jít neměl
- Samotný kouč ale přiznal, že jej brzy čeká s vedením klubu jednání
Miroslav Koubek je v českém fotbalovém rybníčku moc dobře známý, stejně tak i v samotné Plzni. Tu trénoval poprvé na startu nového tisíciletí, avšak byl u sestupu do druhé ligy. Vrátil se následně před sezonou 2014/15, kdy naopak slavil mistrovský titul.
Start nadcházející sezony mu ale nevyšel, Viktoriáni se neprobojovali do Ligy mistrů a nakonec byl odvolán. Potřetí se vrátil v létě roku 2023, kdy nahradil Michala Bílka. Už jeho příchod byl překvapivý, protože i vzhledem k jeho věku panovaly obavy o to, aby funkci dokázal plnohodnotně vykonávat.
S Koubkem ale byli ve Viktorii tak spokojení, že vydržel sezonu a dokonce s ním prodloužili o další rok. Ten se pomalu blíží ke konci a stále není jisté, co bude dál. Nejistota je totiž i ohledně majitelů Viktorie.
Vlastníkem klubu je rakouská společnost FCVP GmbH, Adolf Šádek si nicméně nechal do smlouvy zavést klauzuli, díky které za předem stanovených podmínek může klub prodat dál. Mezi zájemci má být i český miliardář Karel Pražák.
Koubek přiznal jednání se zástupci klubu
Když byl Koubek v polovině března vyhlášen Trenérem roku 2024, přiznal, že stále nemá od klubu žádné zprávy o tom, zda s ním počítají. Podle jeho slov na to vždy musí být dva, čímž se definitivně potvrdilo, že chce jít Viktoria jinou cestou.
Plzeň si ale jde za druhou příčku Chance Ligy, když si jí upevnila už třetí výhrou nad Spartou v této sezoně. Koubek opět takticky předčil Larse Friise a ukázal, že má ještě co nabídnout. Změní se ale něco na rozhodnutí vedení?
Na tiskové konferenci po utkání padl dotaz na to, zda došlo ke schůzce s Adolfem Šádkem. „Měl jsem dvě operace zubů, takže na to nebyla nálada. Sedneme si k tomu příští týden,“ přiznal zkušený trenér.
To ale rozhodně neznamená, že ze schůzky vzejde nová smlouva. Spíše se zdá, že se Šádek s Koubkem v dobrém rozloučí a už nyní shání náhradu, která tým převezme od nadcházejícího léta.
Zdroj: Autorský článek

-
Chance Ligapřed 5 dny
Další problémy ve Spartě? Kuchta se pohádal s Friisem kvůli vystřídání Birmančeviče
-
Bundesligapřed 2 dny
VIDEO: Ta sedla! Schick parádní ránou zpoza vápna vymetl pavučiny v bráně soupeře
-
Chance Ligapřed 2 dny
Kliment přijde kvůli zlomené noze o miliony. Nešetrný zákrok na nejlepšího ligového střelce má další důsledky
-
Bojové sportypřed 2 dny
Česko má novou superstar! Humburger zničil a ukončil Piráta, ten ukázal velké srdce