Hokej
Kometa v sedmém zápase udolala Spartu a ve finále si to rozdá s Dynamem
Pražská Sparta zůstává už osmnáct let bez titulu a nic se na tom nezmění ani po dnešní sedmé semifinálové bitvě proti Kometě na ledě O2 arény. Kometa položila základ svého vítězství už v první třetině, kdy vstřelila první gól. Ve druhé části skóre ještě navýšila a nakonec dotáhla sérii s favoritem až do zdárného konce.

Pražská Sparta zůstává už osmnáct let bez titulu a nic se na tom nezmění ani po dnešní sedmé semifinálové bitvě proti Kometě na ledě O2 arény. Kometa položila základ svého vítězství už v první třetině, kdy vstřelila první gól. Ve druhé části skóre ještě navýšila a nakonec dotáhla sérii s favoritem až do zdárného konce.
- Kometa porazila v sedmém zápase Spartu a postupuje do finále
- Sparta zůstává už 18 let bez titulu
- Ve finále extraligy se utká Dynamo s Kometou
Konečný stav: 1:3 (0:1, 0:2, 4:0) |
Branky a nahrávky: 52. Kemiläinen (Hyka, Špaček) – 10. Zohorna (Zbořil, Mueller), 24. Flek (Stránksý, Zbořil), 38. Zbořil (Mueller). |
Střely: 0:0, Vyloučení: 0:0, Využití: 0:0, Vhazování: 0:0, Zblokované střely: 0:0, Diváci: xxx (vyprodáno), Stav série: 3:3. |
Úvodní nápor Sparty smazala Kometa gólem
Podle očekávání vtrhla do zápasu aktivněji Sparta. Už po pár vteřinách hry se dostal do dobré šance Tomáš Hyka, který poslal na Postavu ránu z mezikruží, avšak těsně minul branku. Domácí se nadále tlačili dopředu, ale vyložených šancí jsme zase tolik neviděli.
V 10. minutě si vytvořila dobrou šanci Kometa, ale Zbořil po přihrávce Mullera na brankovišti neuspěl. O chvíli později jsme se už úvodní branky zápasu dočkali. Po rychlém přechodu do útočného pásma našel Zbořil v přečíslení Hynka Zohornu, jenž poslal puk za brankáře Kořenáře, který se nestihnul po rychlé nahrávce přesunout.
Sparta byla trochu nečekaným vývojem hry lehce zaskočena, takže úvodní tlak Sparty už byl pouhou historií. Kometa hrála často na puku a nepouštěla Spartu do tlaku. Úvodní třetina tak vyšla lépe Kometě, která si odnesla do kabin jednogólové vedení.
Mueller ➡️ Zbořil ➡️ Hynek Zohorna! 🔥 #TELH | #momentyplayoff | #zatitulem | #SPAKOM | @HCKometa pic.twitter.com/vCKArbfmP1
— Tipsport extraliga (@telhcz) April 13, 2025
Kometa ve druhé třetina utekla soupeři
Chvíli po začátku druhé části dostala Kometa přesilovku. Po půl minutě poslal Šimon Stránský puk před Branku a Jakub Flek dostal bruslí kotouč do branky. Sudí ještě šli zkontrolovat celou situaci u videa, ale shledali, že Flek ačkoliv kopnul do puku, nebyl jeho prvotním úmyslem poslat bruslí kotouč do branky.
Ve 29. minutě mohla po faulu Gulašiho rozehrát přesilovku Sparta. Minutu mlela soupeře v útočném pásmu, Michal Postava si připsal jeden z důležitých zákroků. Následně dostali domácí ještě vylepšenou početní převahu pět na tři. Kometa ale tyto těžké chvíle ustála.
Sparta se logicky nadále snažila hrát směrem dopředu, ale nadále marně dobývala branku Komety. A aby toho nebylo pro domácí málo, ujel ve 38. minutě sám na branku Adam Zbořil a výstavní kličkou do frohendu vykoupal Kořenáře v brankovišti. 0:3.
V poslední třetině Sparta jen korigovala
Bylo jasné, s jakými plány půjdou oba týmy do třetí třetiny. Kometa si však rozhodně neulehčovala situaci nedovolenými zákroky, neboť ve 43. a ve 48. minutě nabídla Spartě přesilovou hru. Tyto dvě početní převahy ale Sparta využít nedokázala.
Všechno bylo jinak v polovině třetího dějství, kdy šel na trestnou lavici brněnský Davidson za sekání. A tentokrát už byli Pražané v přesilovce konečně úspěšní. Valtteri Kemiläinen napřáhnul na modré čáře a ránou z první vstřelil první gól Sparty v zápase – 1:3.
Už tři a půl minuty před koncem třetí sirény vyložila Sparta všechny karty na hru bez brankáře. I přes soustavný nápor domácího celku se už ale skóre neměnilo. Kometa postupuje do fiále a sparťanská éra bez titulu se prodlužuje.
Zdroj: Tipsport Extraliga

-
Bojové sportypřed 1 dnem
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 5 dny
Kritika nadstavby? Oproti té belgické je česká ještě zlatá. Po konci sezony se ale ruší
-
Chance Ligapřed 1 dnem
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Bojové sportypřed 1 dnem
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil