Fotbal
KOMENTÁŘ: La Liga letos může nabídnout nejnapínavější boj o titul
Pokud Barcelona večer porazí Sevillu, bude ze třetí příčky ztrácet na první Real jen dva body. Takto vyrovnaná je tabulka jen díky sobotní remíze v madridském derby, Španělsko se tak zjevně může těšit na pořádný masakr v boji o titul.
![Vinícius, Julés Koundé, Real Madrid, Barcelona, El Clásico](https://www.ruik.cz/wp-content/uploads/2022/10/308796693_1144517819492091_3419690860102026422_n-2.jpg)
Pokud Barcelona večer porazí Sevillu, bude ze třetí příčky ztrácet na první Real jen dva body. Takto vyrovnaná je tabulka jen díky sobotní remíze v madridském derby. Španělsko se těší na pořádný masakr v boji o titul.
- Atlético v derby na Santiago Bernabeu vedlo, ale na výhru nedosáhlo. Srovnal totiž Kylian Mbappé
- Oba týmy tak dál dělí jen bod
- Třetím do party je Barcelona, která v nedělním zápase může náskok rivalů stáhnout, když porazí Sevillu
Budoucnost v boji o titul mohla v sobotním derby zásadně určit jen výhra domácích. Ta by je poslala už do čtyřbodového trháku před Atlético a Barcelona by ztrácela ještě víc. K výhře Realu měl ale zápas daleko.
Respektive, ne že by Real neměl více šancí. Atlético ale tradičně vsadilo na kontrolovanou defenzivní hru, která soupeři zjevně nechutnala. Jen jednou se trefil Mbappé, ale to je vše!
Ve finále se s remízou nemohl nemohl spokojit ani jeden tým. Real si nevytvořil bodový polštář. Atlético zase nepřeskočilo městského rivala v tabulce.
Real má (zatím) nevýhodu
Real sice drží první místo, ale také má před sebou nejtěžší nejbližší týdny. Důvod je prostý: jako jediný z trojice kandidátů na titul bude hrát už první kolo play-off Ligy mistrů, protože nepostoupil rovnou do osmifinále.
A první kolo pravděpodobně nebude žádná procházka růžovým sadem. Vždyť na Bílý balet čeká Manchester City, sice nerozehraný, ale stále jmenovitě extrémně silný! Tyto velkokluby hrají první zápas už 11. února.
Během následujících dvou týdnů tak Real může kvůli nabitému programu ztrácet v lize, jenže pak se nevýhoda může postupně překlopit ve výhodu. Přesněji řečeno každým měsícem by měl být Real silnější a silnější.
22. real madrid cf vs atlético de madrid. pic.twitter.com/Z80qEtOLrS
— patri 6 (@blaustappen) February 9, 2025
Zkušenosti jasně hovoří pro Real Madrid
Kádr klubu Real Madrid je jako jediný zvyklý na náročné jaro s dlouhým play-off, je na tom nejlépe i v poměru šířka/kvalita týmu.
Navíc se postupně budou vracet zranění obránci, což je teď jasně největší problém Realu. Dostává hodně gólů, ale zachraňuje ho útok, který je i jmenovitě opravdu silný.
Atlético má co do šířky kádru z trojice adeptů na titul nejslabší tým, Barceloně zase chybí zkušenosti, což se ukazuje v nevyrovnanosti výkonů i výsledků. Plus každý druhý zápas je přestřelka a fotbal nahoru dolů.
Naopak Real bývá dlouhodobě s blížícím se koncem sezony čím dál více konzistentní. A právě tenhle faktor dělá mistry. Však se to ukázalo třeba v minulých dvou sezonách Premier League. V obou případech vedl Arsenal, ale poslední třetinu sezony byl nezastavitelný Manchester City!
Zdroj: Autorský text
![](https://www.ruik.cz/wp-content/uploads/2021/10/ruik-logo-white-menus.png)
-
Tenispřed 3 dny
Nosková po prohraném semifinále čelí hrozivým zprávám: Podvodnice, doufám, že si zlomíš obě nohy. Měla bys skončit s tenisem
-
Fotbalpřed 4 dny
Kinský byl naprosto trapný, měli jej vystřídat. Čím více jej sleduji, tím je horší, reagují fanoušci Tottenhamu na výkon českého brankáře
-
Bojové sportypřed 2 dny
Žádná technika ani rytmus? Jiří Procházka reaguje na výkon šampiona střední váhy UFC, fanoušci se vyjádřením baví
-
Fotbalpřed 5 dny
Feyenoord je bez titulu i nizozemského poháru. Jak dlouho ještě na lavičce vydrží Brian Priske? O místo ho může připravit paradoxně Sparta