Spojte se s námi


Chance Liga

TOP 10 nejlepších zahraničních střelců české ligy: Tahoun Baníku, nejlepší střelec loňského EURA i překvapivý lídr

Za dobu své existence české nejvyšší soutěže se na tuzemských stadionech nastřílelo mnoho branek. Velký podíl na této statistice měli i cizinci. Kdo z nich se umístil se 70 vstřelenými góly na první příčce? V tabulce nechybí ani současníci jako Ewerton, Schranz či Mešanovič.

Za dobu své existence české nejvyšší soutěže se na tuzemských stadionech nastřílelo mnoho branek. Velký podíl na této statistice měli i cizinci. Kdo z nich se umístil se 70 vstřelenými góly na první příčce? V tabulce nechybí ani současníci jako Ewerton, Schranz či Mešanovič.

Exkluzivně Chance liga na Betano TV + 750 Kč bonus zdarma s promo kódem BIGBONUSCZ

Spustit přenos
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Zahraničním střelcům vládne Mahmutovič
  • V žebříčku nechybí hned několik Slováků
  • Gólově zářili Ďuriš, Schranz či Bakoš

10. a 9. Ewerton, Michal Ďuriš

Brazilský šikula začínal ve městě automobilů. Zde strávil rok, poté zamířil na hostování do Pardubic. V sezóně 2021/22 oblékl opět dres Mladé Boleslavi, za kterou nastřílel 11 branek. Tato dobrá výkonnost přinesla ovoce v podobě přestupu do pražské Slavie. Zde se nechytil, proto za 1 milion eur přestoupil do Baníku Ostrava.

Mnoho Čechů, především Ostravanů, si přeje, aby brazilský křídelník získal české občanství. Ostravský celek svými výkony neskutečně táhne. V posledních týdnech se však ozývá zájem z egyptského Al-Ahly. Uvidíme, zda svých prozatimních 38 branek navýší i v další části sezóny.

Slovenský reprezentant Michal Ďuriš strávil v české nejvyšší soutěži celkem 7 let, konkrétně v Plzni a Mladé Boleslavi. Svými výkony a střeleckým čichem si vysloužil zahraniční angažmá v ruském Orenburgu. Zde neukázal, co se v něm skrývá.

Od roku 2023 opět působí na Slovensku, konkrétně ve Spartaku Trnava. V tuzemské nejvyšší soutěži nasázel v celkovém počtu 38 branek.

8. Peter Olayinka

Do české nejvyšší ligy nakoukl již ve svých dvaceti letech, když na sobě měl dres pražské Dukly, kde hostoval z belgického Gentu. Po roce odešel na další hostování do Waregemu, kde velmi zaujal skauty ze Slavie. Za 3,2 milionu eur odešel k sešívaným. Olayinka se jistojistě zapsal do srdcí slávistických fanoušků. Strávil zde celkem šest sezón. Poslední dva roky však obléká dres srbského Bělehradu.

Na začátku letošní sezóny se spekulovalo o návratu zpět do Slavie. „Za devět let svého působení ve fotbale jsem nezažil situaci, aby prodávající klub oficiálně potvrdil přijetí nabídky a s odstupem času od tohoto kroku odstoupil,“ napsal Tvrdík. Z očekávaného přestupu tedy sešlo a Nigerijec svých 39 branek prozatím nezvýší.

7. Nikolay Komlichenko

Ruský forvard strávil v České republice celkem 3,5 roku, konkrétně v Liberci a Mladé Boleslavi. Nejvíce se mu dařilo ve druhém jmenovaném klubu. Jeho výkony mu vysloužily přestup zpět do své rodné země, kde hraje dodnes.

Sezóna 2018/19 se mu podařila nejvíce, ze 32 odehraných utkání se prosadil celkem ve 29 případech. Celkem si tento útočník připsal 41 branek v české nejvyšší soutěži.

6. a 5. Ivan Schranz, Muris Mešanovič

Ivan Schranz si zahrál nejprve v Dukle, Českých Budějovicích a poté za Slavii Praha, za kterou hraje doteď. Letošní sezónu ho sužují zranění, ve statistikách s góly mu svítí nula.

Bosenský útočník Muris Mešanovič strávil velkou část kariéry také ve Slavii. Nejprve však začínal v Jihlavě, ale vyzkoušel i angažmá i v Mladé Boleslavi. Následně přestoupil do tureckého Kayserisporu. Po pár letech učinil návrat do české ligy, konkrétně do Dukly Praha.

Oba útočníci tedy mohou navýšit své skóre v této statistice, trefili se shodně po 45 brankách.

4. Karol Kisel

Karol Kisel strávil v české lize prakticky celou svou kariéru – celkem 11 let. Zahrál si v obou pražských S, ale také ve Slovanu Liberec či pražské Bohemians, kde svou ligovou štaci započal. Jaké jediný záložník v této tabulce je tento bývalý slovenský reprezentant, který momentálně působí jako jeden z členů Real TOP Praha, za které nastupuje v charitativních zápasech.

Slovenský záložník nasázel celkem 50 branek. Mimo české angažmá si vyzkoušel jednu sezónu v australském Sydney FC.

3. Jean David-Beauguel

V české lize začal působit od sezóny 2014/15 v pražské Dukle, kde hned v prvni sezóně, coby junior, nasázel 8 branek. Nejvíce se však zaryl v srdcích fanoušků Viktorie Plzeň. Nejvíce se mu povedla sezóna před jeho přestupem mimo české hranice, kde vsítil 19 gólů.

S Plzní okusil jak Evropskou ligu, tak i Ligu mistrů. Celkově se podařilo francouzskému střelci vsítit 59 branek. Momentálně působí v čínském klubu Quingdao West Coast.

2. Marek Bakoš

Tohoto slovenského útočníka měli v Plzni všichni rádi. Aby ne, strávil zde většinu své kariéry a jeho přítomnost v klubu byla znát. Kromě dvou sezón ve Slovanu Liberec působil pouze v Plzni, kde zanechal odkaz.

Dopomohl Plzni k zisku čtyř ligových triumfů, ve dvou případech zvedl nad hlavu i český pohár. Slovenskému reprezentantovi se v nejvyšší soutěži porařilo vsítit celkem 67 branek.

1. Aidin Mahmutovič

Možná pro někoho překvapení, každopádně je tomu opravdu tak. Bosenský striker přišel na české území v sezóně 2008/09, když začal oblékat dres Teplic. Strávil zde celkem 7 let a jednou zvedl s Teplicemi i pohár nad hlavu. Jeho výkony nezůstali bez povšimnutí, vysloužil si totiž přestup do Plzně.

Zde strávil 2 sezóny, v obou vyhrál českou ligu. Svou českou štaci ukončil v Příbrami. Bosenský forvard vstřelil celkem 70 branek. Momentálně k tomuto číslu nemá blízko snad nikdo ze současných hráčů. Možná, kdyby se vrátil Jean David-Beauguel, ale to je ve hvězdách.

Zdroj: Transfermarkt

Email Icon
Reklama

Oblíbené