Hokej

Dostál sledoval vysokou výhru New Jersey jen ze střídačky, Palát má druhý bod v sezoně

New Jersey si poradilo s Anaheimem vysoko 6:2. Domácí tým přerušil neúspěšnou sérii 4 proher v řadě. Na straně Ducks porážce pouze přihlížel ze střídačky Lukáš Dostál. Ondřej Palát v domácích barvách asistoval na poslední branku svého celku a připsal si teprve 2. asistenci a zároveň i 2. kanadský bod v sezoně.

• Anaheim padl vysoko 2:6
  • Dostál neodchytal ani minutu
  • Palát si připsal asistenci

Úvodní třetinu vyhrál Anaheim

V úvodní třetině bylo daleko aktivnější domácí New Jersey. Gólu se ovšem dočkali jako první hosté. Brock McGinn vjel do útočné třetiny rozjetý a střelou na přední tyč nedal Jacobu Markstromovi žádnou šanci. Devils sice třetinu vyhráli na střely 16-7, ale do kabin šli s jednogólovou ztrátou.

2. třetina skončila poměrem 4:0

Domácí se vstřelené branky dočkali až v úvodu 2. třetiny. Během poskytnuté výhody sehráli v útočném pásmu pohlednou kombinaci, která sice ještě ke gólu nevedla, ale volný puk si v před brankovém prostoru našel Jack Hughes a vyrovnal stav zápasu. Pro amerického útočníka to byla 3. branka v sezoně.

O další 3 minuty později už šlo New Jersey do vedení. Stefan Noesen si najel mezi kruhy pro přihrávku od Johnnyho Kovacevice a střelou na zadní tyč poslal Devils do vedení. Veterán James Reimer v brance Ducks celé akci jen smutně přihlížel.

V čase 37:23 v rámci přesilové hry vstřelil svůj 2. gól v zápase Noesen. Jesper Bratt poslal americkému útočníkovi skvělou přihrávku na hranici brankoviště a zkušený útočník po dobrém manévru zasunul puk do branky. O minutu a 26 vteřin bylo pro Anaheim ještě hůř. Dawson Mercer nahodil puk na Reimera, který střelu jen vyrazil ke zcela volnému Paulu Cotterovi a ten zvýšil už na 4:1.

New Jersey si už zápas pohlídalo

Vstup do poslední třetiny si Anaheim představoval nejspíš úplně jinak. Už v čase 41:49 totiž domácí celek přidal 5. branku. Dougie Hamilton našel na útočné modré čáře rozjetého Nica Hischiera, který hostujícímu brankáři opět nedal žádnou šanci. Švýcar vstřelil 9. branku v nové sezoně a momentálně vede tabulku střelců.

Anaheim snížil až necelých 7 minut před koncem zápasu. Cam Fowler v rychlém protiútoku našel před brankou Ryana Strome, který si ještě dovolil kličku brankáři a zavěsil puk suverénně pod břevno branky. Američan si tak po asistenci u 1. gólu svého týmu připsal také vstřelenou branku.

Gólový účet zápasu zakončil Erik Haula. Finskému útočníkovi protečoval puk ve středním pásmu Ondřej Palát a Reimer v brance už nebyla žádná překážka. 59 vteřin před závěrečnou sirénou tak New Jersey přidalo 6. gól a po 4 zápasech bez výhry se dočkalo vítězství.