Vindahl: Příští zápas s Brestem to nebude povinné vítězství, ale pokud chceme postoupit, měli bychom jít za třemi body

Sparta má za sebou třetí zápas ligové fáze Ligy mistrů a připsala si úvodní porážku. S Manchesterem City nedokázala držet krok a padla vysoko 0:5. Nyní se ale vrací zpátky na Letnou, kde vyzve francouzský Brest. A ačkoliv si v týmu moc dobře uvědomují síly soupeře, Peter Vindahl si uvědomuje, že pro postup je potřeba zvítězit.

• Sparta má po prohře se City stále 4 body
  • Dalším soupeřem je francouzský Brest
  • Vindahl si uvědomuje, že je potřeba soupeře porazit

Sparta vstoupila do Ligy mistrů výhrou nad Reb Bullem Salzburg a následně uhrála cennou remízu na Stuttgartu. Bylo ale jasno o tom, že v dalším utkání se nehraje tolik o body, jako o to nedostat nakládačku. To se ale Spartě bohužel nepovedla a do Prahy se vrátila s porážkou 0:5 v zádech.

Úvodní trefu vstřelili domácí už krátce po rozehrávce, když Phil Foden prolétl až do vápna a vystřelil přesně k tyči. Sparta se poté vzpamatovala, ale ve druhém poločase si vybrala slabší chvilku a během deseti minut třikrát inkasovala.

Vindahl po utkání

„Vždycky je to složité, když inkasujete tak brzy. Ale myslím, že se nám podařilo je zastavit. Ale samozřejmě, hrajete s Manchesterem City, je to těžké, je to možná nejlepší tým světa, takže budou mít vždycky nějaké příležitosti. Myslím, že první poločas byl slušný,“ řekl po utkání Peter Vindahl.

Ten dvakrát inkasoval i od jednoho z nejlepších útočníků světa Erlinga Haalanda. Z jeho tref si ale těžkou hlavu nedělá a kouká se spíše dopředu. Sparta se v dalším kole Ligy mistrů totiž utká s francouzským Brestem a jelikož hraje doma a má postupové ambice, musí zvítězit.

„Možná rozdíl gólů mohl být lepší. Ale nevíte, jak to bude vypadat, kolik bodů je dost. To uvidíme na konci. Příští zápas s Brestem to nebude povinné vítězství, ale pokud chceme postoupit, měli bychom jít za třemi body,“ dodal Dán.

Ačkoliv mnozí Brest neberou jako silného soupeře, výsledky hovoří něco jiného. Francouzi na svém kontě mají už sedm bodů díky výhrám nad Sturmem Graz a Salzburgem a v neposlední řadě i remízou se silným Leverkusenem.

Výsledky sice zkreslovat mohou, ale Sparta v zápase nebude žádným velkým favoritem, naopak. Nutno ale říci, že k postupu je potřeba osm bodů a právě zde je největší možnost zisku jejich části. Za dva týdny na Letné tedy očekávejme pořádné horko, protože oba celky budou bojovat naplno. Do té doby Sparta sehraje zápasy s Plzní, Zbrojovkou Brno a Baníkem Ostrava.

Zdroj: Livesport, iSport