Edmonton znovu prohrál, tentokrát s Dallasem. Blümel se dočkal 8. startu v NHL

Edmonton při sobotním večeru zavítal na led Dallasu. Domácí Stars mají Oilers co oplácet, jelikož právě tým pod vedením Connora McDavida je vyřadil těsně před branami finálové série Stanley Cupu v loňské sezoně. Hosté zápas vůbec nezvládli a prohráli tak už 3. zápas v této sezoně. Krize především spočívá z netradičně slabého příspěvku hvězdné dvojice.

• Dallas drží domácí neporazitelnost v letošním ročníku
  • Edmonton s ním padl
  • Dalšího startu se dočkal Matěj Blümel

Nepovedené minuta a půl ve 3. třetině stála Edmonton zápas

V úvodní třetině na ledě existoval téměř pouze jeden tým. Oilers se svého soupeře, který má daleko lepší formu vůbec nezalekli. Na branku zamířili hned 11x, zatímco domácí vystřelili pouze 2x. Vynikající formu ovšem předvedl domácí brankář Jake Oettinger, který v posledních dnech podepsal nový 8letý kontrakt.

Do vedení se navíc domácí dostali až v posledních vteřinách 2. třetiny. Konkrétně Matt Duchene skóroval v čase 39:34. Stars v té době hráli svou úvodní přesilovou hru v zápase a neváhali ji využít. Troy Stecher navíc seděl na trestné lavici pouhé 3 vteřiny, za tak krátkou dobu domácí tým výhodu zužitkoval.

Hotová pohroma pro Edmonton přišla v rozmezí minuty a půl v poslední třetině. Nejdříve se prosadil opět Duchene, kterému předložil puk do jasné gólové šance Mason Marchment. Za minutu a 10 vteřin se navíc prosadil Roope Hintz a poslal domácí tým do nedostižitelného třígólového náskoku.

V čase 57:38 se Oilers přeci jen dočkali snížení, když se trefil Leon Draisaitl. Na vyrovnání skóre ovšem bylo už moc dlouho. O necelých 30 vteřin později hosté zariskovali ve hře bez brankáře a konečné skóre určil Jason Robertson, který trefil odkrytou klec.

Blümel se dočkal dalšího startu

Matěj Blümel se dočkal 1. startu v nové sezoně NHL. 24letý český útočník nastoupil do zápase vůbec poprvé od sezony 2022/23, kdy zapsal 6 startů. V těchto zápasech stihl vstřelit svůj úvodní gól v zámořské soutěži. Od té doby ovšem na další start netrpělivě čekal na farmě, kde v loňské sezoně dokázal nasbírat solidních 71 kanadských bodů.

V zápase s Edmontonem Blumel nastoupil společně s Colinem Blackwellem a Oscarem Backem ve 4. formaci. Za celý zápas na ledě strávil přesně 8 minut a připsal si 2 střely na branku. Jestli si svým výkonem řekl o další příležitosti se dozvíme v rámci několika dalších dnů.

Oilers tápou skrz hvězdné duo

Edmonton vyhrál pouze 2 z 5 zápasů v letošní sezoně a důvod je poměrně jednoduchý. McDavid a Draisaitl zatím nejsou tak produktivní. Zní to až neuvěřitelně kritizovat hráče se 6 respektive 5 kanadskými body. Kanadský tým je však zvyklý o daleko větší bodový příspěvek od zmíněných hráčů a až opět chytí tradiční formu, celý tým se s nimi zvedne.