Odstoupení Jágra a křik v kabině jako hlavní motivace Kladna ve Vítkovicích. Hašek mluví o podcenění

Hokejisté Kladna prohrávali ve středečním zápase ve Vítkovicích po první třetině 1:4. Zvýšený hlas samotných hráčů v kabině je ovšem nabudil k něčemu, co se jen tak neděje. Jistou roli mohlo sehrát také odstoupení hrající legendy a majitele Rytířů Jaromíra Jágra. Domácí tým náskok promarnil a v prodloužení inkasoval rozhodující branku. Těžce porážku nesou také fanoušci.

• Podle vítkovického útočníka Petra Haška si hráči mysleli, že je po zápase
  • Křik hráčů v kabině namotivoval Kladno k obratu
  • Šenkeřík vstřelil 2 branky a srovnal na 5:5

Šenkeřík popsal, jak se uskutečnil velkolepý obrat

„Trošku jsme na sebe zařvali a řekli si, že takhle to dál nejde. Řekli jsme si, že když budeme dodržovat to, co chceme, pořád máme šanci. Šli jsme do toho s tím, že to chceme vyrovnat. Nakonec jsme ještě urvali bonusový bod,“ popisuje zkušený obránce dění po 1. třetině.

Obránce, který sám ve Vítkovicích působil uznává, že Rytíři svou hru od 2. třetiny změnili k lepšímu. Lituje snad jen inkasovaného gólu na 3:5, kterým soupeř opět odskočil na rozdíl 2 branek. Po zápase přišel v kabině znovu křik, tentokrát ale s vítězným nádechem, za což je celý tým velmi rád.

Šenkeřík navíc v utkání přidal 2 branky. V 1. třetině snížil na 1:3 a v poslední části dokonce srovnal na 5:5 v čase 57:46. „Důležité bylo, že brankář přes Ondřeje Bláhu nic neviděl, takže to měl brankář těžké. Nakonec se puk dostal přes lapačku do branky,“ popsal autor vyrovnávací branku.

Jágr po 1. třetině odstoupil

„Jarda nám říkal, že odstoupí,“ popisuje situaci Petr Svoboda. Hokejová legenda odehrála ve Vítkovicích pouze 6 minut a poté odstoupila.

Údajně jde o blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Celý tým ovšem věří, že se majitel Kladna dá do dalšího zápasu dohromady a opět bude schopný týmu pomoci.

„Je úplně jedno, jestli Jágr hraje nebo ne. Vždycky za sebe zaskočíme, ať už jde o něj nebo i o někoho jiného. V moment, kdy hrajeme jako tým, můžeme porazit každého,“ popisuje nepříjemnou chvíli Šenkeřík. Kladno poté dohrávalo zápas pouze na 3 formace, ale na jeho spoluhráčích to nebylo vůbec znát.

Vítkovický Hašek přiznal podcenění zbytku zápasu

Petr Hašek nastoupil ke svému 9. zápasu v dresu Vítkovic a proti Kladnu se mu i podařilo skórovat. Jeho gól poslal domácí celek do vedení 1:0. „Radost jsem z toho měl velikou, ale je to vlastně k ničemu. Z výsledku nadšený bohužel nejsem,“ shrnul v podstatě své emoce po gólu i po zápase 23letý útočník.

Podle mladého forvarda, který je odchovancem Berouna, si ostravský celek v duchu myslel, že už je po zápase. Opak se však stal pravdou. „Začali jsme zbytečně ujíždět na brejky a nehráli jsme zodpovědně zezadu. Dostali jsme vlastní nedůsledností Kladno do hry, a potom už se to vezlo. Nechytili jsme chvíli tempo zápasu a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ dodal smutně vítkovický útočník.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera, iSport