Chytil: Chorý mi trošku ulehčuje život. Hraje se nám spolu dobře, jsme na sebe napojení, vyhovíme si

Mojmír Chytil otevřel skóre derby už na začátku druhé minuty a přispěl tak k důležité výhře Slavie nad Spartou. V útoku nastoupil po boku kolegy Tomáše Chorého a pochvaloval si, že mu ulehčuje fotbalový život, protože nemusí podstupovat tolik soubojů.

• Chytil vstřelil gól na startu druhé minuty
  • Slavia i díky němu porazila Spartu 2:1
  • Po utkání si pochvaloval spolupráci s Chorým

Další derby je minulostí a tentokrát může slavit Slavia, která svého rivala udolala poměrem 2:1. Hned ve druhé minutě totiž skóroval Mojmír Chytil, který střelou na přední tyč překonal gólmana hostů Petera Vindahla.

Dánský brankář kapituloval podruhé ve 22. minutě po krásné střele z dálky z kopačky Christose Zafeirise. Sparta dokázala jen snížit díky umístěné střele střídajícího Albiona Rrahmaniho, na víc se ale už nezmohla a na rivala ztrácí propastných šest bodů.

Chytil si chválí spolupráci s Chorým

Chytil tentokrát nastoupil na hrotu útoku po boku spoluhráče Tomáše Chorého. Jindřich Trpišovský věřil, že by tato dvojice mohla na Spartu vyzrát a sám člen širšího kádru České fotbalové reprezentace si spolupráci pochvaloval.

„Když jsme spolu, většinu soubojů podstupuje on, to mi trošku ulehčí život. Hraje se nám spolu dobře, jsme na sebe napojení, vyhovíme si. Takže jsem s naší spoluprací naprosto spokojený,“ řekl Chytil po vítězném utkání se Spartou.

Po hodině hry jej vystřídal Ondřej Lingr a Chytil tak musel svým spoluhráčům pouze fandit. Viděl tak i snížení na 2:1 a následný tlak Sparty, ze kterého mohlo něco do sítě Antonína Kinského spadnout.

„Horší než být na hřišti, stokrát. Čas vám vůbec neutíká. Nastavení bylo velmi rozkouskované, škoda červené pro Oskyho. U jejich brejků jsem trnul, podržel nás ale famózní Tonda i kluci v defenzivě. Byl to skvělý týmový výkon,“ dodal.

Nyní je na programu reprezentační přestávka, po které se Slavia představí v Jablonci, který o víkendu rozstřílel Liberec na jeho stadionu 5:0. Po ligovém utkání se už může těšit na lákavý výjezd, hrát bude v dalekém Bilbau.

Zdroj: SK Slavia Praha