Rrahmani vykřesal naději! Sparta prohrává v derby se Slavií o pouhý gól

Slavia v derby brzy skórovala a vedení následně navýšila, do druhého poločasu ale vstoupila aktivněji Sparta a neslo to ovoce. Po hodině hry snížil stav zápasu střídající Albion Rrahmani a vykřesal naději na dobrý výsledek.

• Slavia v derby vedla 2:0
  • Sparta v poločase prostřídala
  • Rrahmani snížil na 2:1

Oba pražské celky v týdnu uhrály v evropských pohárech hezký výsledek a mohly se těšit na nedělní derby. To se hrálo v Edenu, kde hraje své domácí zápasy Slavia. Ta byla favoritem zápasu a od startu utkání potvrzovala, proč tomu tak bylo.

Hned ve druhé minutě poslal Malick Diouf přesný centr na Mojmíra Chytila a ten nezaváhal. Slavia vedla 1:0 a pokračovala ve velkém tlaku. Po chybě Qazima Laciho se ve 22. minutě dostal k míči Christos Zafeiris a pro Spartu bylo zle.

Řecký záložník vypálil levačkou z velké dálky a ačkoliv Peter Vindahl skočil, nebyl dostatečně dlouhý a Slavia se mohla opět radovat. Díky těmto trefám vyhrála první poločas 2:0 a šla si pro pohodlné vítězství.

Sparta v poločase pustila na hřiště Lukáše Haraslína místo Victora Olatunjiho a po hodině hry vypustila posilu Albiona Rrahmaniho. Kosovský forvard dlouho nečekal a ukázal, proč na hřiště dorazil.

Po dvou minutách na hřišti dostal přesný míč, utíkal na branku a i když se zdálo, že ideální šanci prováhal, ukázal své schopnosti. Umístěnou střelou překvapil obránce i brankáře a vykřesal Spartě naději na bodový zisk.

Po jeho trefě měla necelou půlhodinu na to skórovat alespoň jednou a nezvýšit náskok svého rivala. Ten totiž vede ligu o tři body a pokud by v derby zvítězil, byl by náskok už propastných šest bodů.

Zdroj: Chance Liga