Zápasu evropské úrovně chybí jenom góly. Baník i Boleslav baví, stav je ale zatím stále nerozhodný

11. kolo Chance Ligy nám nabídlo souboj dvou celků, které bojovaly v předkolech Konferenční ligy. První poločas utkání mezi Baníkem a Boleslaví úvodní trefu nenabídl, přesto mohli diváci vidět fotbal evropské úrovně.

• V Boleslavi se proti sobě postavil loni čtvrtý a pátý tým ligy
  • Baník vyhrál sedm z minulých devíti vzájemných utkání
  • První poločas nabídl celkem 20 střel

Ostrava měla proti Mladé Boleslavi velkou výhodu ve formě odpočatosti. Na rozdíl od soupeře měla týden na odpočinek, zatímco Středočeši hráli ještě ve čtvrtek večer Konferenční ligu v daleké Arménii.

A navíc prohráli, takže se vraceli dvakrát více unavení. Trenér Andreas Brännström dokonce zmiňoval, že povede s jednotlivými hráči individuální pohovory, protože mu nepřipadají psychicky stoprocentní.

Čekalo se tak, jaká Boleslav nastoupí v neděli, tedy jen 67 hodin od konce utkání v Arménii. A odpočaté nohy hostů byly znát od úvodu, velmi rychle totiž zahodil velkou šanci Erik Prekop, z malého vápna trefil boční síť.

Ostravané ze sympatické desetiminutovky nic nevytěžili a do útoku se poprvé ozvali domácí. Hned první jejich šanci lze označit za tutovku, kterou ale Vasil Kušej poslal trestuhodně jen do brankáře Baníku.

Ve 24. minutě už Boleslav slavila gól, ale jen chvíli. Po zásahu Lukáše Maška totiž rychle vyletěl praporek asistenta sudího. Přestože se ofsajd tři minuty zkoumal ve VAR místnosti, ani pak se verdikt nezměnil.

I druhá část první půle nabídla řadu slibných možností, několikrát obětavě zasáhli bránící hráči, ale spíše střelci hledali přesnou mušku. Z celkových 20 střel (10-10) letěla na bránu jen pětina z nich (2-2).

Zdroj: O2 TV Sport