Jágr vzteky bez sebe! Hokejovou legendu vytočil odpískaný faul, nadával i trenér Čermák

Kladno v rámci 7. kola Tipsport Extraligy dokázalo porazit úřadující šampiony z Třince 3:2. Závěr zápasu ovšem příliš klidu nenabídl. Jaromír Jágr podle hlavního rozhodčího fauloval v souboji s Mariánem Adámkem, s čímž kladenská ikona rozhodně nebyla spokojená. Emoce cloumaly i na kladenské střídačce, když si s rozhodčím nebral servítky trenér David Čermák.

Jágr byl vzteky bez sebe

S prozatímním průběhem sezony může být kladenský hráč i majitel v jednom doposud spokojen. Středočeši mají 11 bodů po 7 kolech a zatím jsou ve středu tabulky. To však nenechá Jágra klidným při sporném verdiktu hlavního rozhodčího.

Když Jágr stíhal v 16. minutě 3. třetiny Adámka za třineckou brankou, zvolil lehký zákrok hokejkou, za který byl vyloučený. Opakovaný záběr ovšem usvědčuje třineckého hráče, že pádu celkem dost přidal. Jágrova hokejka se sice dotkla obránce Ocelářů, ale příliš velký kontakt to nebyl.

Ihned po odpískání ze sebe Jágr dostal několik zřejmě nepříliš lichotivých slov. Po příjezdu na trestnou lavici dokonce zvolil jakési gesto rukou, které by však musel rozklíčovat jen on sám. Jeho Rytíři však naštěstí oslabení ustáli a mohli slavit další důležité 3 body.

Čermák rozhodčí taktéž nešetřil

Jednou z posil před novou sezonou se stal 30letý italský obránce Phil Pietroniro. Ital doposud zapsal 3 kanadské body za gól a 2 asistence. V zápase s Třincem ovšem na začátku 3. třetiny fauloval vysokou holí a rozhodčí mu udělili trest 2+2 minuty, jelikož v soupeřově tváři viděli krev.

Tento verdikt nenechal klidným kouče Kladna a zároveň reprezentační osmnáctky Davida Čermáka. „Nemá krev,“ pokřikoval na jednoho z rozhodčích z kladenské střídačky. Na tuto výzvu mu bylo rozhodčím vysvětleno, že hráč Třince jim jasně krev ukázal. „Ty vo*e, nezblázněte,“ dostalo se rozhodčím odpovědi.

Aby toho nebylo pro Kladno málo, tak po uplynutí dvou minut trestu italského hráče fauloval Martin Nemčík a domácí tým poslal do tří. Třinec byl ovšem v přesilových hrách až tristní a ani tuto nabídnutou příležitost nedokázal využít.

Čtyřminutový trest v pozápasovém rozhovoru zhodnotil střelec vítězné branky Adam Melka jakou klíčový pro další průběh.

„Do závěru zápasu nás hrozně nakoplo, že jsme v oslabení neinkasovali.“ Kladno se však do dalších zápasů musí poučit, jelikož další nabídnuté příležitosti v závěrech zápasů by mohli soupeři zužitkovat.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Sport.cz