Trenér Stuttgartu Hoeness chválí obranný výkon Sparty a litoval, že jeho tým nevyužil tlak ve druhém poločase k vítěznému gólu

Sparta předvedla v úterním druhém utkání ligové fáze Ligy mistrů výborný defenzivní výkon, který ocenil trenér fotbalistů Stuttgartu Sebastian Hoeness. Podle něj hráli obhájci českého titulu přesně podle očekávání. V rozhovoru litoval, že jeho svěřenci z tlaku ve druhém poločase nevytěžili vítěznou branku. Zápas skončil překvapivě 1:1.

• Sebastian Hoeness pochválil defenzivu Sparty
  • V německém klubu jsou však zklamaní z nevyužitého tlaku v druhé půli
  • Sparta dvakrát trefila brankovou konstrukci

Sparta překvapila Stuttgart svou defenzivou

V úvodních minutách utkání se Stuttgart dostal do vedení díky rychlému gólu Enza Millota„Oba týmy měly v první půli šance. Soupeř hrál přesně tak, jak jsme čekali – byl velmi dobře organizovaný, ostře napadal a hrál hodně kompaktně,“ řekl Hoeness po zápase.

Sparta Praha však dokázala odpovědět ještě v prvním poločase parádní střelou z přímého kopu, kterou na bránu Alexandera Nübela vyslal Kaan Kairinen. Sparta navíc v prvních 45 minutách dvakrát trefila brankovou konstrukci.

Po změně stran Stuttgart výrazně zatlačil, ale navzdory herní převaze nedokázal vstřelit další branku. „Po většinu druhé půle to byl zápas na jednu branku. Měli jsme dostatek příležitostí, abychom soupeři dali gól, který jsme potřebovali k vítězství. Bohužel jsme se ale odměny nedočkali,“ litoval Hoeness.

Hoeness také dodal, že se jeho tým musí z tohoto zápasu poučit a zlepšit hru ve finální třetině. „Proti podobně zataženým soupeřům musíme být odhodlanější.

Musíme z nabídnutého prostoru a šancí vytěžit víc a musíme dělat lepší rozhodnutí ve finální třetině,“ uzavřel dvaačtyřicetiletý trenér. Jeho slova reflektují potřebu větší efektivity a rozhodnosti v budoucích utkáních.

Historické utkání pro Stuttgart

Toto utkání bylo pro Stuttgart prvním domácím zápasem v Lize mistrů od února 2010. Trenér Hoeness a kapitán týmu Atakan Karazor vyzdvihli podporu domácích fanoušků.

„Nejsme úplně spokojení, ale bod z domácího zápasu v Lize mistrů, kde jsme hráli po velmi dlouhé době, bereme,“ uvedl Karazor. Atmosféra na stadionu byla podle něho neuvěřitelná, což přidalo na významu tohoto utkání.

Zdroj: VfB Stuttgart, Kicker, X