Bývalý útočník Slavie opět v akci! Brest rozstřílel nedávného soupeře Sparty, k vysokému vítězství přispěl i Abdallah Sima

Abdallah Sima patřící Brightonu si vybudoval zajímavou kariéru. Bývalý útočník pražské Slavie v současné době působí ve francouzském Brestu, který poprvé ve své klubové historii postoupil do hlavní fáze Ligy mistrů. Borci v červených dresech vybojovali proti Salzburgu další tři body, dvakrát se prosadil právě Sima.

• Abdallah Sima letos v srpnu přestoupil do francouzského Brestu
  • Klub z Ligue 1 poprvé ve své historii postoupil do hlavní fáze Ligy mistrů
  • Bývalý útočník Slavie se opět zapsal do listiny střelců, tentokrát proti Salzburgu

Pro Stade Brest je to snad až pohádkový příběh. Klub, který v historickém kontextu spadá spíše do průměru francouzské ligy a často nefiguroval ani v nejvyšší soutěži, se pro tuto sezónu dostal do ligové fáze slavné Ligy mistrů.

Brest odstartoval své působení v milionářské soutěži zápasem proti Sturmu Graz, který porazil 2:1. Tři body francouzskému klubu vystřelil Abdallah Sima.

Bývalý forvard pražské Slavie nastartoval poměrně zajímavou kariéru. Po působení v Edenu přestoupil za osm milionů eur do Brightonu. Za anglický celek se však neprosadil dle představ a tak postupně začal chodit po hostováních.

Nejdříve to bylo Stoke City, potom Angers ve Francii a následovali skotští Rangers. Právě letos v srpnu ale Sima odešel na další hostování do Brestu. Proti Sturmu Graz nejen, že týmu vystřelil tři body, ale také zaznamenal první trefu v červenobílém dresu.

Po utkání s rakouským týmem Sima naskočil také do duelů s Toulouse a Auxerre, ve kterých ovšem neskóroval. To si však vynahradil proti Salzburgu.

Sima přispěl k vysokému vítězství Brestu

Nejdříve to byl Salzburg, který se radoval z gólu. Samson Baidoo ale nakonec branku nezapsal, sudí odhalil hru v ofsajdu. A tak ve 24. minutě otevřel gólový účet utkání právě Sima, jenž poslal Brest do jednobrankového vedení.

Další góly padaly až v druhé půli. V 66. minutě se trefil přesně Mahdi Camara, čtyři minuty nato podruhé v utkání skóroval Sima.

Druhé představení Brestu v Lize mistrů uzavřel Mathias Pereira Lage, jenž stvrdil vysoké vítězství svého týmu. To Salzburg dostal další výprask, když v úvodním klání ligové fáze milionářské soutěže nestačil na pražskou Spartu (0:3).

Zdroj: UEFA, Stade Brestois, X