Evropská liga

Selhání, šok, zklamání! Německá média nešetří kritikou na výkon Frankfurtu, hlavním viníkem remízy je prý mladý gólman

Fotbalisté Plzně dokázali ve čtvrtečním zápase Evropské ligy vyrovnat na hřišti Frankfurtu v posledních minutách. Přestože domácí tým vedl 3:1 a vše nasvědčovalo jeho vítězství, Viktoria se nevzdala a během posledních minut dokázala získat nečekaný bod. Klíčovým momentem se stal chybný zákrok brankáře Frankfurtu, což německá média nepřehlédla.

• Frankfurt ztratil dvougólový náskok během posledních minut zápasu
  • Plzeňský tým vyrovnal díky chybám gólmana Frankfurtu
  • Německá média nešetří kritikou na výkon náhradního brankáře Santose

Frankfurt měl zápas dobře rozehraný. Když v 86. minutě vedl 3:1 a vytvářel si další šance, málokdo by očekával remízu. Nicméně napřed Václav Jemelka nacentroval do pokutového území a Prince Adu snížil přesným volejem na 2:3.

A následně po autu Sampsona Dweha chyboval brankář Santos a Jemelka srovnal na konečných 3:3. Německá média okamžitě reagovala a silně kritizovala výkony mladého brankáře, který nahradil zraněnou jedničku Kevina Trappa.

Kritika z Německa

Deníky jako Kicker, Bild či Sportschau popsaly výsledek jako šok a zklamání pro Frankfurt. „Promarněný dvougólový náskok a rána v nastavení,“ napsal Kicker.

Bild šel ještě dále: „Ztratili to, co považovali za jisté vítězství.“ Většina médií se shodla, že hlavním viníkem je mladý brazilský brankář Santos. „Dvakrát selhal,“ poznamenali novináři Bildu, kteří zároveň vyjádřili, že jeho výkon nebyl na potřebné úrovni.

Reakce z klubu

Ani sportovní ředitel Frankfurtu Markus Krösche nevynechal komentář k výkonu Santose: „Udělali jsme chybu. Santos se pořád učí a musí se z toho poučit,“ uvedl. Krösche také připustil, že tým nedokázal udržet vedení kvůli lehkovážnému a naivnímu bránění, které stálo Frankfurt dva důležité body.

Přestože Frankfurt odehrál podle Kröscheho dobrý zápas, nedokázal si udržet koncentraci až do konce, což se jim nakonec vymstilo.

Viktoria Plzeň tak odjíždí z Frankfurtu s cenným bodem a nadějí na další úspěch v Evropské lize. Příště na domácí půdě přivítá bulharský Ludogorec.

Zdroj: Eintracht Frankfurt, Bild, Kicker, Sport.cz