Evropská liga

Zápas proti Frankfurtu? Mohlo to klidně skončit 1:5, ví střelec Šulc. Škoda, že jsme takhle nehráli v Edenu, dodává

Viktoria Plzeň zaznamenala v prvním utkání ligové fáze Evropské ligy parádní výsledek, když na hřišti Eintrachtu Frankfurt remizovala 3:3. Gólem k cennému bodu přispěl také Pavel Šulc, kometa minulé sezóny. Ten po utkání sdílel své pocity a nadšení z vybojované remízy.

• Viktoria Plzeň remizovala ve Frankfurtu 3:3
  • Gólem k cennému bodu přispěl také Pavel Šulc, kometa minulé sezóny
  • Ten po utkání sdílel své pocity a nadšení z vybojované remízy

Viktoriáni se na úvod hlavní fáze Evropské ligy utkali s velmi těžkým soupeřem. Svěřenci Miroslava Koubka totiž vyrazili do německého Frankfurtu, aktuálně čtvrtého celku našlapané Bundesligy.

Hosté v ofenzivě, jako tradičně, spoléhali na momentálně druhého nejlepšího střelce Chance Ligy Pavla Šulce. Hrál i nedávno dorazivší Svetozar Markovič.

A ten nezklamal. Jako první se v zápase ve 38. minutě prosadil Hugo Ekitike, svěřenci Miroslava Koubka ale velmi brzy odpověděli.

A to konkrétně o tři minuty později, kdy se po přihrávce v hloubi pole opřel do míče právě Šulc, jenž svůj pokus poslal do levého horního růžku. „Určitě důležitý, hezký. Jeden z mých prvních za vápnem, takže úplně skvělé,“ uvedl Šulc v rozhovoru po zápase.

Plzeň následně v utkání po gólech Ebimbeho a Kristensena prohrávala 1:3. Nakonec ale dokázala srovnat díky zásahům Prince Adua a Václava Jemelky.

Mohlo to skončit i 1:5, ví střelec Šulc

„Popravdě s tím, jak se zápas vyvíjel, tak to vypadalo, že se bude jen dohrávat. Ale oni zaspali při autu. Byla 85. minuta a mohli jsme zkusit duel ještě ovlivnit. Samozřejmě víme, že výsledek mohl vypadat úplně jinak. Hráči Frankfurtu mají v útoku obrovskou kvalitu, a kdyby jim to dvakrát neuteklo nebo neskočilo, možná to bylo 1:5. Naštěstí ne,“ řekl Šulc.

„Určitě. Škoda, že jsme takto nehráli i v Edenu. Možná by z toho byl lepší výsledek. Zápas nám pomůže i do ligy. Budeme lépe regenerovat, než kdybychom dostali nějaký příděl,“ odpověděl střelec Plzně také na otázku, zda je to ideální reakce na prohru v Edenu.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, Sport.cz