Sadílek: Červená karta? Paradoxně jsme pak soupeře dostali do hry. Přesto si myslím, že jsme to měli pod kontrolou

Sparta si došla pro další poklidné ligové vítězství. V Českých Budějovicích poměrně brzy vedla a navíc dohrávala poločas v přesilovce. Kapitánem od startu utkání byl Lukáš Sadílek a ten po zápase promluvil o vývoji i koncentraci na ligu po výhře v Lize mistrů.

• Sparta vyhrála v Českých Budějovicích
  • Krátce po výhře v Lize mistrů se musela soustředit na ligu
  • Sadílek promluvil o koncentraci

Po reprezentační pauze následovala víkendová pauza z důvodu nepříznivého počasí. Odloženo bylo celé kolo a nerozehraná Sparta se chystala na první zápas ligové fáze Ligy mistrů se Salzburgem.

V utkání ale zářila a nakonec vyhrála po zásluze 3:0. V neděli poté cestovala do Českých Budějovic, kde sice mnozí očekávali jasnou výhru, byl tam ale i určitý strašák jménem koncentrace.

Sadílek o utkání

„Připomínali jsme si to už několik dnů před dnešním zápasem, že duel se Salzburgem je pryč a nějakým klopýtnutím ho můžeme zahodit. Apelovali jsme na sebe, ať se to nestane a jsme dobře nastavení v hlavě.

Tým šlapal. Věděli jsme, že jsme sem přijeli vyhrát a mít zápas pod kontrolou,“ řekl po zápase s Českými Budějovicemi Lukáš Sadílek, který byl kapitánem týmu, protože byl Filip Panák pouze na lavičce náhradníků.

Sparta nakonec vyhrála 2:0, a to poměrně poklidně. Šance sice měl i soupeř, ale proměnit je nedokázal, zatímco Sparta se dostala do vedení už v 11. minutě po hlavičce stopera Martina Vitíka.

„Řekli jsme si, že čím dřív dáme gól, tím budeme klidnější a nebudeme se za každou cenu hnát do koncovky. První gól nás tedy uklidnil. Paradoxně jsme pak soupeře dostali do hry, zvlášť po červené kartě. Měli dva nebo tři protiútoky, které jsme odbránili nedůsledně.

Občas jsme se uchylovali k odkopům místo držení balonu. Přesto si myslím, že jsme to měli pod kontrolou. Ve druhém poločase bylo otázkou času, kdy přidáme druhý gól. Mohli jsme jich dát daleko víc,“ dodal.

Zdroj: AC Sparta Praha