Chance Liga má v sobotu večer na programu šlágr devátého kola. Slavia Praha totiž v Edenu hostí Viktorii Plzeň, přičemž vzhledem k formě obou týmů se čekal vyrovnaný boj. Domácí ale šli velmi brzy do vedení, když se už v desáté minutě trefil Jan Bořil.

• Chance Liga má v sobotu večer na programu šlágr devátého kola
  • Slavia Praha v Edenu hostí Viktorii Plzeň
  • Sešívaní se už v desáté minutě dostali do vedení, skóroval Jan Bořil

Pražská Slavia jede na vítězné vlně. V novém soutěžním ročníku totiž zaznamenala pouze jedinou porážku, a na půdě francouzského Lille v rámci posledního předkola Ligy mistrů.

V lize hned na úvod remizovala se Slováckem 0:0, jinak sešívané o body nikdo neobral. Výsledky v domácí soutěži za uplynulých sedm zápasů hovoří jasně – šest výher, jedna remíza, skóre 13:1 a 19 bodů na kontě.

Slavia v této sezóně Chance Ligy porazila České Budějovice (4:0), Slovan Liberec (1:0), Sigma Olomouc (2:0), Teplice (2:1), Pardubice (2:0) a Mladou Boleslav (2:0). Zcela zaslouženě tak v současné době vede českou nejvyšší soutěž.

A ve vítězném duchu odstartovala i sobotní duel s Viktorií Plzeň. Sešívaní vstoupili do utkání opravdu velmi aktivně, přičemž mohli jít do vedení už v druhé minutě zápasu.

Obrovskou chybu totiž vyrobil gólman západočeského celku Marián Tvrdoň. Ten vyběhl rozehrát míč ven ze svého vápna, balón však nasměroval pouze na volného Davida Douděru. Naštěstí pro hosty, Slavia tuto šanci v gól neproměnila.

Fanoušci v Edenu tedy slavili „až“ v desáté minutě. Lukáš Provod nacentroval z pravé strany do vápna Plzně, kde se rozpoutal pořádný chaos. Míč se každopádně v závěru akce dostal Jan Bořil, jenž procedil míč do sítě.

Slavia se poté dostala do dalších šancí, ve 30. minutě zápasu to ale k dalšímu gólu nevedlo. Na Tvrdoně pálil například Tomáš Chorý, na druhé straně se do slibné šance dostal Pavel Šulc. Zajímavě také pálil Erik Jirka.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport