Slavia vyřešila šlágr s Viktorií Plzeň během prvního poločasu. Rozhodl Bořil, penaltu proměnil Tomáš Chorý

Největší šlágr dosavadního průběhu Chance Ligy viděl pražský Eden. Domácí Slavia v něm s přehledem porazila Viktorii Plzeň 3:0. První a rozhodující branku vstřelil kapitán Jan Bořil. Druhou trefu potom přidal z pokutového kopu explzeňský kanonýr Tomáš Chorý. Slavia svého soupeře vyřešila do poločasu.

• První velký šlágr nového ročníku české ligy viděl pražský Eden
  • Domácí Slavia porazila Viktorii Plzeň jednoznačně 3:0
  • Trefili se Jan Bořil, Tomáš Chorý a Lukáš Provod

První velký šlágr mezi týmy české top trojky proti sobě postavil domácí Slavii a Viktorii Plzeň. Střetnutí účastníků Evropské ligy viděl v sobotu večer vyprodaný Eden a nutno dodat, že se jednalo o velmi zajímavé utkání. Hlavně potom pro fanoušky domácích.

Jindřich Trpišovský do zápasu od začátku opět nenasadil Ondřeje Lingra, který se ale na hřiště dostal v 66. minutě místo Mojmíra Chytila.

Pro odchovance Karviné to bylo první vystoupení před domácím publikem po jeho návratu z Nizozemí. V útoku potom hrál bývalý Plzeňák Tomáš Chorý.

Posledně jmenovaný poprvé nastoupil proti svému bývalému týmu, za který v útoku nechyběl zřejmě nejlepší český hráč posledních dní Pavel Šulc. V bráně dal potom Miroslav Koubek opět důvěru Mariánu Tvrdoňovi. Ten ale na Eden dobré vzpomínky mít nebude.

Utkání rozhodl konec prvního poločasu, Slavia vyhrála 3:0

Do zápasu podstatně lépe vstoupili domácí. Jako první mohl skórovat nejlepší střelec sešívaných Malick Diouf, ale Tvrdoň byl proti. Jeho vyražený balón se ale dostal k Janu Bořilovi a kapitán Slavie už neměl velký problém s přesným zakončením – 1:0.

Skvělé červenobílé chvíle vystřídala starost o Igoha Ogbua, který musel v půlce poločasu střídat kvůli zranění. Nahradil ho David Zima, který o chvíli později mohl pozorovat velkou šanci svého útočného kolegy Mojmíra Chytila. Na druhé straně pro změnu zahrozil Erik Jirka.

Utkání rozhodl konec prvního dějství. Nejprve byl po faulu na Chytila nařízen pokutový kop, který proměnil Chorý. Explzeňský forvard svou čtvrtou trefu v sešívaném dresu nijak dramaticky neslavil. Pak se k odraženému míči ještě dostal Lukáš Provod a rázem to bylo 3:0.

Druhý poločas už tolik dramatických chvil nenabídl. Až před koncem utkání se mohl prosadit střídající Daniel Vašulín, ale domácí gólman Kinský byl proti. Slavia tak bez problémů potvrdila vedení v ligové tabulce a odskočila Západočechům na pět bodů.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport