Stuttgart lituje spálených šancí. Mbappé poslal Real Madrid do vedení

Na Santiago Bernabeu neuběhlo ani 20 minut a domácí mohli prohrávat 0:3. Stuttgart v první půli většinou kontroloval hru a věhlasný tým k ničemu dlouho nepouštěl. Bude německý celek zahozených šancí litovat, nebo nakonec odveze nějaký ten bod? To se dozvíme ve zbytku zápasu.

Ačkoliv byl domácí Real Madrid jasným favoritem, tak úvodní šanci měl Stuttgart. Hosté se tak inspirovali zápasy v LaLize, kde má Bílý balet taktéž vlažné vstupy do utkání.

Jamie Leweling se díky nešťastnému odrazu od Aureliana Tchouameniho dostal do skvělé příležitosti, ale Thibaut Courtois se činil. Německý záložník měl spíše volit nahrávku pod sebe, kde byli další hráči neobsazení.

V další příležitosti se znovu ocitl Stuttgart. Denis Undav skvěle prodloužil vysoký míč a sám na branku se řítil Enzo Millot, branku ovšem netrefil. Madridští tak utkání zahájili podobně jako o víkendu s Realem Sociedad.

Už ve 14. minutě měl německý celek svou třetí příležitost. Millot si navedl míč na svou levou nohou a obstřelem se snažil míč dostat na zadní tyč. Výrazně proti byl opět Courtois.

14. minuta nabídla další šanci na straně hostů. Po skvělé kombinaci se na branku řítil Angelo Stiller, Courtois byl na střelu krátký, ale pomohla mu tyč. Belgický  brankář už to svým spoluhráčům výrazně vyčetl.

Do tohoto okamžiku měl Real Madrid jedinou střelu na branku. Mbappé se v úvodních minutách prosadil, ale zakončil jen doprostřed branky. Na takovéto výkony nejsou na Santiago Bernabeu fanoušci zvyklí. Ve 30. minutě navíc trefil Undav břevno, tudíž se hosté brance výrazně blíží.

Fanoušci Realu Madrid tak dlouho viděli svůj tým ve veliké bezmoci. Muži v bílém nebyli schopni vymyslet cokoliv směrem dopředu. Na druhé straně už několikrát svěřenci Carla Ancelottiho předvedli že první minuty nejsou klíčové.

Ve zbytku půle už si pár šancí vytvořili, dokonce občas přebírali kontrolu nad utkáním. A ve druhém dějství už skórovali. První gól v Lize mistrů za Real Madrid vstřelil Mbappé.

Zdroj: Liga mistrů