Blog

Reprezentační pauza skončila. Na jaké šlágry v top ligách se můžeme těšit?

Dvoutýdenní reprezentační pauza je u konce. Na programu byla Liga národů, ve které jsme měli možnost vidět spoustu skvělých zápasů. Příkladem je například duel mezi Francií a Itálií, který překvapivě vyhráli Italové. Svoje zápasy Ligy národů odehráli i Češi a Slováci. Dále na programu byla jihoamerická kvalifikace na mistrovství světa, kde body ztráceli i favorité jako Argentina či Brazílie. Už v pátek se začne znova hrát španělská La Liga, německá Bundesliga nebo také francouzská Ligue 1.

• Skončila reprezentační pauza
  • Itálie porazila Francii, prohra mistrů světa a Brazílie
  • Už v pátek jsou na programu ligové zápasy

Dva týdny před prvními zápasy Ligy mistrů nás čekala reprezentační pauza. V Evropě se hrála Liga národů a v Jižní Americe kvalifikace na mistrovství světa.

Zajímavé zápasy Ligy národů v reprezentační pauze

Liga národů přinesla pár zajímavých zápasů mezi velkými národy. Jako například Portugalsko vs Chorvatsko nebo Francie vs Itálie.

Ronaldo se stal hrdinou celého zápasu proti Chorvatsku, když v 34. minutě vstřelil svůj 900. gól a zařídil tak vítězství 2:1 a 3 body do tabulky. Dále se dvakrát prosadil Diogo Dalot. Jednou do sítě soupeře a podruhé do té vlastní. Posléze Cristiano zařídil gólem i výhru proti Skotsku.

V duelu Francie vs Itálie byl jasný favorit. Od první minuty se zdálo, že se žádné překvapení dít nebude. Už v ní totiž vstřelil první gól Bradley Barcola a poslal Francii už po 13 vteřinách do vedení.

Itálie se nevzdala a předvedla v celém zápasu velice kvalitní a jednotný výkon. V 30. minutě vyrovnal Federico Dimarco a poslal tak týmy do kabin za vyrovnaného stavu. Jeho gól celý tým nabudil a v druhém poločasu to bylo vidět. Dominance celého týmu proti Francii nám doručila vítězství Itálie 1:3.

Selhání Brazílie s Argentinou

V jihoamerické kvalifikaci na mistrovství světa sehráli svoje zápasy i největší favoriti. Argentina i Brazílie ve svých prvních zápasech této pauzy uspěli a zdolali své soupeře.

V těch druhých tomu bylo už jinak. Brazílie šokovaně podlehla Paraguayi 1:0 i přes to, že k dispozici měli hvězdné hráče jako například Vinicius Jr. Argentina v repríze finále Copy Ameriky podlehla 2:1 Kolumbii.

Program na příští dny

Už dnes nám startují top ligové soutěže jako jsou LaLiga, Bundesliga či Ligue1.

Ligové utkání dnes odehraje Dortmund proti Heidenheimu, Lille na půdě Saint-Etienne nebo Real Betis přivítá na domácím stadiónu nováčka španělské ligy Leganes.

O víkendu se můžeme těšit na větší množství utkání a příští týden nám už startuje nový formát ligy mistrů.

Co se týče Premier League zaměřit se můžeme na zápasy Liverpoolu s Nottinghamem či Manchesteru City proti Brentfordu.

Šlágr celého kola sehrajou týmy z Londýna. Konkrétně se bude jednat o severolondýnské derby mezi Tottenhamem a Arsenalem, ve kterém bude chybět kvůli červené kartě Declan Rice. Na tento zápas se můžete těšit v Neděli 15.09 od 15:00.

Dále přes víkend budou na programu i zápasy LaLigy. V sobotu Real Madrid odehraje zápas proti Realu Sociedad a v neděli Girona bude hostit lídra tabulky z Barcelony.

Serie A nabídne například utkání Atalanty s Fiorentinou nebo Monzy s Interem Milán.

Bundesliga bude mít na programu zajímavé utkání pro české diváky. Hoffenheim totiž na svém stadionu přivítá Leverkusen. Hložek tedy po necelém měsíci bude mít možnost se opět setkat s bývalími hráči.

Zdroj: Fotmob.com, SkySports