Slavia si na Ligu mistrů musí počkat. Proti Lille byla blízko prodloužení, v závěru však nevyužila několik šancí

Vůbec poprvé v historii si mohly závěrečnou část Ligy mistrů zahrát hned dva zástupci z České republiky. Sparta totiž zvládla v úterý i druhý zápas s Malmö a v milionářské soutěži se objeví po dlouhých devatenácti letech. Ve Vršovicích se čeká na Ligy mistrů od sezony 2019/20.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Lille si do Edenu přivezlo dvougólový náskok
  • Christos Zafeiris otevřel gólový účet utkání rychlou trefou
  • Sešívané může mrzet několik nevyužitých šancí v závěru utkání

Úvodní utkání mezi těmito soupeři se odehrálo před týdnem na Stade du Hainaut ve Valenciennes a Lille zvítězilo poměrem 2:0. O góly se postarali Jonathan David a Edon Zhegrova.

Také hosté se dokázali dvakrát gólově prosadit, jenže ani jeden gól nebyl v souladu s pravidly. Zatímco přesný zásah Ogbua byl odvolán kvůli hře rukou, trefa Chytila nemohla platit kvůli ofsajdovému postavení.

Do odvety vstoupili sešívaní velmi aktivně. Již v páté minutě to korunoval výstavní trefou z hranice pokutového území Christos Zafeiris, čímž smazal polovinu soupeřova náskoku.

Ve 22. minutě mohlo být v Edenu ještě podstatně veseleji. Po skvělém průniku Lukáše Provoda se ocitl v obrovské příležitosti nikým nehlídaný Tomáš Chorý, jeho střela však nezamířila do prostoru mezi třemi tyčemi.

Ve 40. minutě se ujal exekuce přímého kopu ze skvělé pozice Zafeiris a mohl přidat svůj druhý gól v utkání. Jeho projektil nakonec jen orazítkoval břevno brány Chevaliera. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

I ve druhém dějství měla Slavia více ze hry, do vyložených šancí se však nedostávala. Naopak v 77. minutě se prosadil přízemní střelou Edon Zhegrova, pro nějž šlo již o druhý gól v tomto dvojzápase.

Dramatický závěr utkání

O sedm minut později ale přišla reakce domácích hráčů. Na hlavičku Chytila ještě dokázal Chevalier zareagovat, to už ale neplatilo o dorážce střídajícího Schranze.

Na třetí gól už vršovický celek neměl dostatek času, neujaly se šance Zafeirise, Chytila ani Juráska. Sešívané tak na podzim čeká ligová část Evropské ligy, v níž odehraje osm zápasů.

Zdroj: Nova Sport 3