Fotbal
Obhájci končí už v osmifinále! Itálie doplatila na pozměněnou sestavu. Černý kůň ze Švýcarska zabojuje o nejlepší čtyřku
Vítězové posledního Eura končí pouť tím letošním už v osmifinále. Itálie prohrála po brankách Freulera a Vargase se Švýcarskem 2:0 a o nejlepší čtyřku tak příští víkend zabojuje země ze srdce Alp. Trenér Spalletti hodně obměnil sestavu a nevyplatilo se mu to.

Vítězové posledního Eura končí pouť tím letošním už v osmifinále. Itálie prohrála po brankách Freulera a Vargase se Švýcarskem 2:0 a o nejlepší čtyřku tak příští víkend zabojuje země ze srdce Alp. Trenér Spalletti hodně obměnil sestavu a nevyplatilo se mu to.
Obhájce titulu proti jednomu z černých koňů šampionátu. První osmifinálový souboj sedmnáctého Mistrovství Evropy ve fotbale nabídl během sobotního podvečera opravdu zajímavé střetnutí. Utkání na berlínském Olympijském stadionu pískal Polák Marciniak.
Oběma týmům chyběl kvůli žlutým kartám jeden hráč. Italům stoper Calafiori, na švýcarské straně pro změnu Silvan Widmer. Italský trenér Spalletti se nebál postavit do klíčového zápasu dosti pozměněnou sestavu. El Shaarawy a Mancini hráli na mistrovství první minuty.
Záložník Fagioli pro změnu v základních skupinách nastoupil na pouhých 10 minut proti Chorvatsku (1:1). Celkových šest změn v sestavě bylo na výkonu Itálie znát. Převahu Švýcarska ještě nezúročil díky Donnarummovi Embolo. Ale v 37. minutě už to bylo 1:0.
Sommera dvakrát zachránila tyč
Remo Freuler dostal od Vargase krásnou přihrávku do pokutového území a přestože úplně nezvládl první dotyk, měl dostatek času, aby Donnarummu propálil. Do konce první půle ještě mohl vedení Švýcarska navýšit Rieder, ale gólman PSG jeho trestný kop vytáhl na tyč.
Do druhé půle nahradil nevýrazného El Shaarawyho Zaccagni. Útočník Lazia se ale ještě ani nedostal k balónu a už se díval, jak zcela nebráněný Vargas krásně kroutí balón do pravé šibenice. Alpská země vedla 2:0 a šance Itálie na obhajobu výrazně klesly.
O chvíli později mohl vlastní brankou snížit Fabian Schär, ale nešťastný pokus dvaatřicetiletého stopera zastavila tyč Sommerovy branky. Brankovou konstrukci trefil, tentokrát té správné branky, i Gianluca Scamacca. Itálii ale nebylo přáno.
Černý kůň turnaje tak vyřadil dalšího velikána. Na minulém Euru to byla Francie, letos zase Itálie. V Düsseldorfu se Švýcaři příští sobotu utkají o semifinále s lepším z dvojice Anglie nebo Slovensko.
Zdroj: ČT Sport, UEFA.com

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil