Nizozemsko šlo v zápase s Francií do vedení, díky kterému by mělo jistotu postupu ze skupiny. Trefa Xaviho Simonse ale nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení spoluhráče. Na sociálních sítích nepanuje shoda ohledně rozhodnutí.

Francie v úvodním zápase mistrovství Evropy porazila Rakousko 1:0, když jí k tomu vlastním gólem pomohl Maximilian Wober. Ve druhém zápase už tedy hrála o jistotu postupu do osmifinále.

Druhým soupeřem bylo Nizozemsko, které taktéž v prvním zápase vyhrálo, a to nad Polskem. Oběma týmům teoreticky stačí remíza a dlouho se zdálo, že k ní opravdu dojde.

První šanci mělo Nizozemsko hned v první minutě, Jeremie Frimpong ale svůj únik neproměnil. Krátce poté reagovala i Francie, jenomže Antoine Griezmann svou šanci neproměnil.

Největší šanci prvního poločasu měl Adrien Rabiot, ten však místo střely zvolil nahrávku a Griezmann neměl šanci zareagovat. Francouzi se trápili i ve druhém poločase a nakonec skórovali Nizozemci.

V 69. minutě se dostal k dorážce Xavi Simons a přesnou ranou rozvlnil síť. Nizozemci se radovali, ale poté došlo ke kontrole s videem. Ta trvala nezvykle dlouho a výsledek pro Oranjes nebyl ideální.

Rozhodčí po kontrole s videem gól zrušil, jelikož brance předcházel ofsajd. Zápas tak pokračoval za bezgólového stavu a do konce zbývalo necelých 20 minut.

Situace se řeší na sociálních sítích a společnost se neshodne na tom, zda rozhodčí situaci vyhodnotil správně. Nizozemsku to ale gól nevrátí.