Fotbal
Rakousko využilo skvělého nástupu a proti Polsku se ujalo rychlého vedení. Trefil se netradiční střelec
Páteční večer byl ve znamení druhých zápasů v rámci skupiny D. V 18:00 začal souboj Polska s Rakouskem, do nějž v roli mírného favorita náš jižní soused, tedy Rakousko.

Páteční večer byl ve znamení druhých zápasů v rámci skupiny D. V 18:00 začal souboj Polska s Rakouskem, do nějž v roli mírného favorita náš jižní soused, tedy Rakousko.
Polsko se na úvod historicky sedmnáctého evropského šampionátu střetlo s Nizozemskem. Navzdory absenci Roberta Lewnadoskiho se překvapivě dostalo do vedení. Jenže to nedokázalo udržet a nakonec prohrálo poměrem 2:1.
Rakousko narazilo na Francii a předvedlo velmi sympatický výkon. O jediný gól utkání se postaral obránce Maximilian Wober, bohužel pro něj se však jednalo o vlastní gól. Oba týmy tak do pátečního utkání vstupovaly bez bodu.
Pokud se podíváme do historie vzájemných soubojů, zjistíme, že v posledních třech zápasech byly k vidění dohromady jen tři góly. Dvakrát se zrodila remíza a jednou se z vítězství radovalo Polsko.
Od úvodního hvizdu vstoupilo do pátečního utkání mnohem aktivněji Rakousko, jemuž právem byla připisována role papírového favorita. Na pozici hrotového útočníka vířil pohybem již pětatřicetiletý Marko Aranutovič.
Prvního gólu se přítomní diváci na berlínském Olympijském stadionu již v deváté minutě. Nádherný centr levého obránce Mweneho si našel stoper Trauner a přesnou hlavičkou nedal brankáři soupeře žádnou šanci.
Pro dvaatřicetiletého kmenového hráče Feyenoordu a tedy spoluhráče Ondřeje Lingra či Dávida Hancka se jednalo teprve o druhý gól v reprezentačním dresu Rakouska.
Polsko se do první větší příležitosti dostalo v osmnácté minutě, jenže Nicola Zalewski výrazně přestřelil bránu rakouského výběru. V pokutovém území měl přitom spoustu času na to, aby si míč dokázal lépe připravit.
Zdroj: UEFA, X – CentreGoals

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil