Problém pro Chorvatsko! Po bronzu z Kataru hrozí na Euru konec již ve skupině

Chorvatsko má za sebou ve B již dva zápasy, z nichž získalo pouze bod. Aktuálně se tedy nachází na čtvrtém místě a záporným skóre 2:5. K postupu potřebuje porazit Itálii, což rozhodně nebude jednoduchý úkol.

Chorvatsko vstoupilo na historicky sedmnáctý evropský šampionát duelem proti Španělsku, favoritovi skupiny B. Odpovídala tomu i předvedená hra, výběr trenéra Luise de la Fuenteho rozhodl o osudu zápasu již v prvním dějství, když vstřelil tři góly.

Chorvatsko mohlo snížit v 80. minutě, nicméně pokutový kop neproměnil Bruno Petkovič. Následný gól z dorážky nemohl platit kvůli tomu, že jeden z hráčů vběhl do pokutového území ještě před hvizdem rozhodčího a zapojil se do akce.

Chorvatsko tak potřebovalo zdolat Albánii. Plány mu ale mírně narušil v jedenácté minutě osmadvacetiletý sparťan Qazim Laci, jenž otevřel skóre utkání.

Zkušenému týmu okolo kapitána Luky Modriče se v druhé půli podařilo otočit výsledek ve svůj prospěch dvěma slepenými góly. V nastaveném času druhého dějství však vyrovnal Klaus Gjasula, který tak odčinil vlastní gól.

Pro Chorvatsko se jedná o obrovskou komplikaci. Po dvou odehraných zápasech se totiž se záporným skóre 2:5 a pouhopouhým jedním bodem nachází na chvostu tabulky.

Po bronzu z mistrovství světa v Kataru z roku 2022 by byl konec již v základní skupině pro Chorvaty obrovským neúspěchem. Nutno však podoktnout náročnost skupiny.

Chorvati budou v posledním zápase proti Itálii potřebovat naplno bodovat. V případě remízy by se totiž dostali na dva body, což zřejmě nebude stačit ani na postup ze třetích míst. Ze sedmi účastí by to pro Chorvatsko byl teprve třetí konec ve skupině.