Problém pro českou reprezentaci? Součkovi se při zápase s Portugalskem ozvalo koleno, aktuální situaci přiblížil Jaroslav Köstl

Česká fotbalová reprezentace ve svém úvodním zápase na letošním evropském šampionátu prohrála s Portugalskem 1:2, přičemž velkým negativem byla předvedená hra. Další špatnou zprávou je zranění Tomáše Součka, kterému se v posledních minutách první půle utkání ozvalo koleno.

Kapitán českého týmu je na středu hřiště jedním z nejdůležitějších hráčů. V zápase s Portugalskem odehrál celý zápas a zapsal tak kompletní minutáž, bohužel ani jeho účast nepřinesla českým barvám zisk ani jednoho bodu.

V posledních minutách prvního poločasu duelu s Portugalskem se ovšem ocitl na zemi a držel se za koleno. Nutno dodat, že Souček už v minulém týdnu po příjezdu české reprezentace do Německa vynechal některá cvičení při prvním tréninku.

„Tomáš má dlouhodobě určitý diskomfort v koleni, v utkání se mu to projevilo. Ale lékařský tým se o něj stará, já znám Tomáše deset let z kabiny,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Köstl, jehož slova ocitoval server Sport.cz.

„Kdyby nebyl jeho stav na sto procent, do zápasu by nešel. Kdybych si ale měl vsadit na to, jestli bude hrát, tak si myslím, že určitě hrát bude, protože je to bojovník, a určitě tým nebude chtít nechat ve štychu,“ doplnil.

„Na žádnou potíž si úplně nestěžuje. Byl ve skupině hráčů, která měla regeneraci,“ dodal ještě na dresu kapitána české reprezentace Köstl.

Další zápas má český národní výběr na programu 22. června, kdy v boji o postup ze základní skupiny vyzve Gruzii. Pro sobotní utkání by měly přijít změny v sestavě, ačkoliv trenérský štáb zatím nic nekonkretizoval.

Očekává se nicméně nasazení více kreativních hráčů. Trenér Hašek totiž pro zápas s Portugalskem nechal sedět Antonína Baráka nebo Adama Hložka.

Zdroj: EURO 2024, Sport.cz