Švédové jsou stále stoprocentní. K triumfu proti Kazachstánu pomohla i branka v oslabení a 44 střel. Kdo má nejtvrdší ránu?

Kanonádou 44 střel zasypali Švédové Kazachstán a vyhráli bez větších problémů 3:1. Jedna branka navíc padla v oslabení. Díky výhře tak jsou Tre Kronor i nadále bez ztráty jediného bodu a vůbec nejlepším týmem mistrovství. A víme, kdo má nejtvrdší střelu.

Ostravská skupina B proti sobě ve čtvrtek postavila Kazachstán a jednoho z největších favoritů šampionátu ze Švédska. Seveřané, kteří se spoléhají na velké množství hráčů z NHL svou roli jasně potvrdili.

Skóre utkání poprvé změnil v čase 10.20 Marcus Johansson. Útočník Minnesoty využil spolupráce Burakovskyho s Brodinem a překonal Boyarkina. Tre Kronur měli v úvodní části jasnou převahu a asijského soupeře přestříleli v poměru 15:1.

Ve druhé části utkání byl rozdíl ve střelách dokonce 20:4. Svěřenci Sama Hallama se ale paradoxně podruhé prosadili v početní nevýhodě. Skvělého napadání využil Linus Johansson a radovat se tak mohl i minutu před tím vyloučený Sorensen.

Nejtvrdší střelu má Beketayev

Třetí branka padla hned na začátku druhé třetiny. Eric Karlsson skvěle zavezl kotouč do útočné třetiny a po sérii nahrávek kotouč za záda Boyarkina doslova procpal Fabian Zetterlund. Pro střelce San Jose to byl vůbec první bod na celém šampionátu.

O malou zápletku se ale Kazaši přeci jenom ještě postarali. Krásnou střelou totiž znížil obránce Adil Beketayev. Podle komentáře České televize se jednalo o vůbec nejtvrdší střelu celého šampionátu.

Středoasijský tým měl ještě nějaké náznaky nebezpečných akcí, ale zbytek utkání si Švédové přeci jenom zkušeně pohlídali. V obraně svému brankáři Erssonovi pomohli a znovu ho kapitulovat nenechali.

V další části turnaje hrají v sobotu Švédové s Lotyšskem a Kazaši mají na programu páteční duel proti Němcům, ve kterém budou usilovat o další důležité body potřebné k setrvání v elitní hokejové divizi.

Zdroj: ČT Sport, IIHF