Slavia odmítla titulové oslavy Sparty a doma zdolala Viktorii Plzeň 3:0

Pražská Slavia ve šlágru 3. kola nadstavby zvládla duel s Viktorií Plzeň a stále drží naději na mistrovský titul. Utkání rozhodla v první desetiminutovce, kdy na dorážku Zmrzlého zareagoval dalekonosnou ranou Oscar.

Remízou v derby Slavia výrazně snížila své titulové šance. Po domácí výhře Sparty nad Baníkem Ostrava navíc bylo jasno o tom, že pokud sešívaní Viktorii neporazí, vypuknou titulové oslavy.

Slavia k zápasu přistoupila nejlépe jak mohla a do vedení se dostala už v 5. minutě, kdy Ondřej Zmrzlý dorážel do prázdné branky. Slavia pokračovala v tlaku a brzy skórovala znovu.

Oscar se z velké dálky opřel do míče a Martin Jedlička v brance překvapivě na míč nedosáhl. Viktoria vzdorovala a v závěru první půle byla lepším týmem, ale ke střelám se často neměla.

Z kraje druhé půle rozhodčí odpískal v její prospěch pokutový kop poté, co Igoh Ogbu atakoval Jhona Mosqueru. Z opakovaných záběrů ale nešlo poznat, že by jej fauloval a po dlouhém čekání rozhodčí penaltu odvolal.

V 56. minutě mohl vedení Slavie navýšit Mojmír Chytil, jeho technická střela ale orazítkovala břevno a sešívaní se ještě stále mohli obávat o výsledek.

Deset minut poté se už fanoušci na tribunách radovali, když Lukáš Provod jesličkami překvapil gólmana Jedličku. Jeho náběh byl ale ofsajdový a stav zápasu byl stále 2:0.

Zachytal si i Jindřich Staněk, který tři minuty před koncem základní hrací doby vyčapal dalekonosnou ránu Lukáše Kalvacha, se kterým ještě na podzim sdílel stejnou kabinu.

Sudí nastavil osm minut a během nich vedení ještě navýšil vedení po úniku Václav Jurečka. Slavia vyhrála poměrem 3:0 a alespoň na chvíli odsunula oslavy Sparty.

Zdroj: Fortuna liga