Český národní tým zápasy proti Dánsku moc nemusí. Ani tentokrát nezačali Češi dobře, skvělý druhý start do druhé třetiny je však dostal na koně. O gól na 3:1 se postaralo duo Kaše – Sedlák, kteří ukázali skvělou herní inteligenci.

Zápasy proti Dánsku Čechům moc nevoní. V základní hrací době nevyhráli Češi již pět utkání v řadě, přičemž zejména duel z roku 2021 mají fanoušci i díky komentáři Milana Antoše v paměti doteď.

Ani tentokrát to nezačalo nejlépe. Češi měli v první třetině k dispozici přesilovku 5 na 3, přičemž jeden z Lotyšů ihned při buly zlomil hokejku a hrálo se tak pět na dva. Jenže Krejčík poslal velmi slabou střelu na brankáře, což značilo zmar při celé této přesilovce.

Minutu před koncem první části pak fauloval Kempný a Dánové nabídnutou šancí nepohrdli. Naštěstí se ale po pár vteřinách radovali i Češi, když do branky došlo nahození Jana Rutty.

To dodalo Čechům klid a sebevědomí, o přestávce zřejmě nastavili hlavy správně a ve druhé třetině přišla skvělá pětiminutovka. Nejprve všem ujel rychlík Jakub Flek a zakončil přesně pod horní tyč.

S vedením se ale Češi nespokojili a šlapali dál. V páté minutě druhé třetiny viděl kapitán Roman Červenka ujíždět Davida Kašeho a poslal mu dlouho přihrávku, která se zastavila až o mantinel.

Kaše poté předvedl svou velkou herní inteligenci, když naznačil objetí branky a chytře přihrál pod sebe na Sedláka, který tak trochu „neviditelně“ bekhandem dostal puk do sítě. Zmatený brankář Dichow Nissen Kašemu „sežral“ objetí branky a koukal se tak úplně na druhou stranu.

Elitní formace českého týmu se tak ukázala ve skvělém světle. Červenka celou akci zrychlil skvělou přihrávkou, Kaše poté zmátl brankáře a předložil puk před prázdnou branku, ani Sedlák to ale neměl jednoduché a mezi dvěma hráči skvělem bekhendem propasoval puk do sítě.

Zdroj: Český hokej, X