Bedard po kolapsu Kanady hledal pozitiva: Tohle nechcete, aby se vám stalo. Alespoň máme 2 body, řekl po duelu s Rakouskem

Tohle nikdo nečekal, doposud největší senzace šampionátu. Kanadský národní tým v úterním večerním zápase ztratil body s Rakouskem, které v poslední třetině stáhlo dokonce pětigólové manko. Co po zápase řekla hvězda výběru Kanady Connor Bedard?

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď

Pět gólů. Přesně takový náskok měla reprezentace Kanady po druhé třetině a všechno směřovalo k pořádnému výprasku. Jediný gól za Rakušany vstřelil v čase 10:11 Benjamin Nissner.

Za Kanadu se v průběhu dvou třetin trefili Dylan Cozens, Kaiden Guhle, Bowen Byram, Jared McCann, Connor Bedard a Pierre-Luc Dubois. Od třetí periody se očekávalo, že si Kanada svůj náskok minimálně pohlídá a zápas dohraje v lehčím tempu.

Ale opak byl pravdou. Kanaďané zaznamenali totální výpadek, soupeř toho jednoduše využil a začal střílet „jeden gól za druhým“.

Rakušané se postarali o zatím největší senzaci tohoto šampionátu. Třetí třetinu vyhráli 5:0 a dali všem jasně najevo, že si se slabšími celky se na nejvyšší úrovni zkrátka musí počítat. Z pohledu statistik – na gólmana Kanady Jordana Binningtona šlo celkem devět střel, pět pustil za svá záda.

Hokejisté s javorovým listem na hrudi tedy překvapivě ztratili svůj náskok a zápas rozhodli až v prodloužení. Už po několika vteřinách vsítil rozdílovou branku John Tavares. S osmi body každopádně vévodí tabulce skupiny A, Rakousko je zatím s jedním bodem předposlední.

Bedard o kolapsu Kanady

„Musíme se podívat, co zlepšit, a od toho se odrazit. Věděli jsme, že se to může stát, nakonec je pro tým pozitivní alespoň to, že jsme získali dva body za výhru v prodloužení,“ řekl Bedard po zápase, jehož slova citoval server Hokej.cz.

„Tohle je hokej. Nechcete, aby se to stalo vám, ale pro nás je to dobré poučení. Musíme být na svých místech, hrát zodpovědněji,“ dodal.

Zdroj: IIHF, Hokej.cz