La Liga
Brankář Oblak považuje svá čistá konta za zásluhu celého mužstva
Ve Slovinsku vyrostli v posledních letech famózní gólmani. Ať už je řeč o Janu Oblakovi či strážci svatyně Interu Milán, Samiru Handanovičovi, jedná se o naprosté mistry svého oboru a asi málokterý krajan z pole se může pyšnit podobnou popularitou. Především prvně jmenovaný Oblak, který má o devět let méně a spoléhají na něj v Atléticu Madrid, je každoročně uchazečem o cenu pro nejlepšího brankáře světa. V nedávném rozhovoru se však svěřil, že za úspěchy svého mužstva stojí všech 11 hráčů.
Hráč, jenž obržel cenu pro nejlepšího plejera Atlética za uplynulý měsíc, si v nedávném utkání proti Dortmundu odškrtnul jubilejní stou nulu v dresu „Los Colchoneros„. Jen o necelý týden později mohl navíc zapózovat s cenou pro nejméně inkasujícího gólmana La Ligy minulé sezóny, takzvanou „Zamora Trophy“. K fámózním počinům se vyslovil takto: „Je to úžasné, když vezmeme v úvahu počet zápasů, které jsme spolu odehráli, ale tato čísla nejsou jen má. Jsou to čísla celého týmu.“
„Bez spoluhráčů bych na takovouto metu rozhodně nikdy nedosáhl a jsem jim za to moc vděčný. Děkuji také fanouškům,“ dodal co se tržní hodnoty týče nejdražší brankář planety. „Není to ale to nejdůležitější, hlavní je, že celé mužstvo pracovalo v říjnu dobře a jsme blízko vrcholu ligy.“
Sobota příštího hracího víkendu nám přinese velký test madridské defenzívy. Na Wandu Metropolitano totiž zavítá FC Barcelona posílená o navrátivšího Messiho a napumpovaná touhou po upevnění prvního místa v tabulce. Souboj vypukne za necelý týden v 16:00.

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil