Fotbal
Hladký je blízko životního angažmá! V létě mu končí smlouva a zájem o něj jeví skotský Celtic
Václav Hladký dlouhá léta patřil mezi průměrné gólmany české ligy. Přesun do Skotska byl ale zlomový a aktuálně je oporou druholigového anglického Ipswiche, který míří za postupem mezi elitu. Hladkému nicméně končí smlouva a jedním ze zájemců o jeho služby je Celtic.

Václav Hladký dlouhá léta patřil mezi průměrné gólmany české ligy. Přesun do Skotska byl ale zlomový a aktuálně je oporou druholigového anglického Ipswiche, který míří za postupem mezi elitu. Hladkému nicméně končí smlouva a jedním ze zájemců o jeho služby je Celtic.
Václav Hladký je odchovancem brněnské Zbrojovky a poprvé se do ligy dostal stabilně v sezoně 2013/14. V ní byl jedničkou Brna a stejně tak i sezonu poté. Před sezonou 2015/16 ale zamířil do SLovanu Liberec a poznal silnou konkurenci.
Během dvou sezon odchytal pouze 4 zápas a vysedával na lavičce. Šanci dostal až v 2017/15,kdy chytal 15 ligových utkání. Sezonu na to pouze devět a věděl, že potřebuje změnu. Přišla nabídka ze skotského St. Mirren a Hladký neváhal.
V daný moment udělal nejlepší kariérní krok. Ve Skotsku se stal jedničkou a oporou svého týmu. Laso mu poté hodil Salford, kde se vypracoval a odchytal 46 ligových zápasů.
S nabídkou následně přispěchal i Ipswich a ze začátku dostával Hladký prostor, avšak poté opět seděl na lavičce a v další sezoně takřka nedostal příležitost ukázat, co v něm je.
Hladký přesto vydržel a od začátku aktuální sezony je klubovou jedničkou. Pravidelně patří mezi nejlepší hráče svého týmu, který je v Premiership na druhé pozici a může hlasitě mluvit o postupových šancích do Premier League.
Hladký je v týmu spokojený, pravidelně chytá a je až s podivem, že jej ignoroval trenér Jaroslav Šilhavý pro sraz reprezentace. V létě mu nicméně končí smlouva, a tak už nyní může rozmýšlet nad tím, co by bylo pro jeho kariéru vlastně nejlepší.
Nejreálnější varianta by mělo být prodloužení smlouvy, avšak díky jeho výkonům jej pochopitelně sledují i jiné kluby. V jejich čele by měl být i slavný skotský Celtic, který má zájem dlouhodobě.
Hladký by tak mohl udělat svůj životní přestup a dokonce si i zahrát Evropské poháry. Je ale otázkou, zda nepřijde ještě lákavější nabídka, třeba z týmu Premier League, která je snem každého fotbalisty.
Zdroj: iSport, Livesport

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil