Nevzdáváme se, ještě není konec! Spartu chceme ještě potrápit, burcuje tahoun Jurečka před posledními zápasy

Slavia Praha v sobotním domácím utkání proti Viktorii Plzeň zvládla zvítězit a minimálně oddálit mistrovské oslavy Sparty. Sešívaní nad Západočechy vyhráli 2:1, načež u obou gólů byl tahoun Václav Jurečka. Ten na pozápasové tiskové konferenci zhodnotil nejen uplynulé utkání, ale také dal jasně najevo, že Slavia bude bojovat až do úplného konce.

Byl u obou gólů a dotáhl Slavii ke třem bodům. Václav Jurečka si právem po zápase vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče utkání, trenér Jindřich Trpišovský jej dokonce označil za tahouna, se kterým je maximálně spokojený.

A není divu, jelikož právě Jurečka se o vítězství Slavie nad Viktorií Plzeň zasloužil nejvíce ze všech. Nejprve už v šesté minutě otevřel gólový účet utkání, když se v pokutovém území dostal k přihrávce adresovanou od Ivana Schranze.

„Když dáte první branku, spadne z vás všechna tíha. Paradoxně nás to ale trošku uspalo, výkon ve zbytku první půle nebyl optimální. Ve druhém poločase to vyvrcholilo inkasovanou brankou, na psychiku těžký moment. Nakonec jsme to ale zvládli, tři body se počítají,“ řekl Jurečka na pozápasové tiskové konferenci.

A podruhé se prosadil v 69. minutě, kdy po parádní ráně do levé šibenice strhl po vyrovnání Plzně vedení zpět na stranu Slavie. Stal se tak jejím hrdinou? No, nepochybně ano.

„Snažil jsem se to umístit hlavně nahoru, na nic jiného jsem se nesoustředil. Že se míč odrazil od tyčky správným směrem bylo i trochu štěstí. Těší mě, že jsme utkání zvládli a věřím, že výhrou skončí i závěrečná dvě kola,“ reaguje Jurečka na svůj krásný gól.

Slavia tak v Edenu vybojovala plný počet bodů a prozatím ještě oddálila mistrovské oslavy svého největšího rivala. Sparta nicméně se ziskem 77 bodů vede tabulku Fortuna ligy a na sešívané má pětibodový náskok.

Ještě není konec!

Aktuální situace v tabulce Fortuna ligy je jasná. Slavia musí oba zbývající zápasy vyhrát, kdežto Sparta by naopak v obou nadcházejících duelech musela klopýtnout bez zisku jediného bodu. A byť je to vzhledem k její formě nepravděpodobné, sešívání se ještě určitě nevzdávají.

„My jsme dobře nastavení, není konec, dokud opravdu nenastane. Budeme dělat všechno proto, abychom Spartu co nejvíc potrápili. Musíme zvládnout za šest bodů zbývající utkání a uvidíme. Já osobně se těším, jedeme v úterý na Moravu, uvidím se v Olomouci s rodinou, kamarády. A poslední zápas pro mě bude svátek, proti Slovácku doma ukončení sezony. Na to se hodně těším,“ pravil Jurečka.

Jak už je výše zmíněno, Slavia jede v úterý na hřiště Sigmy Olomouc, v sobotu na domácí půdě přivítá Slovácko. Co se programu Sparty týče, ta pojede do Uherského Hradiště už v úterý, poslední ligový zápas této sezóny odehraje na Letné proti Plzni.

Zdroje: Fortuna liga, SK Slavia Praha