Vnímáme narůstající tlak, míní útočník Hradce Štohanzl. Dokáže Mountfield doma semifinálovou sérii s Vítkovicemi ukončit?

Hokejisté Hradce Králové v úterý nevyužili druhý mečbol v sérii s Vítkovicemi a prohráli 2:3 v prodloužení. Nabízí se tedy otázka, dokáže Mountfield využít svůj třetí pokus a ukončit semifinálovou sérii v domácím prostředí? O zvyšujícím se tlaku na straně královéhradeckých promluvil útočník Martin Štohanzl.

Pátý zápas semifinálové série v Ostravě měli hokejisté Hradce Králové už velice nadějně rozběhnutý. Po první třetině totiž královéhradečtí odskočili Vítkovicím na rozdíl dvou branek.

V čase 11:51 otevřel gólový účet utkání Kevin Klíma, druhou branku Mountfieldu přidal čtyři minuty a sedmatřicet vteřin před koncem prvního dějství Jordann Perret. V prostřední části utkání se svěřenci Miloše Holaně vzpamatovali a dokázali snížit skóre na rozdíl jediné branky.

Přesilovou hru využil v čase 37:44 Jakub Kotala a šest minut a čtyřiačtyřicet sekund po úvodním buly třetí periody zužitkoval další přesilovku Dominik Lakatoš.

Zápas tak muselo rozhodnout prodloužení, už potřetí v této sérii. První dvacetiminutovka o osudu pátého semifinálového utkání nerozhodla a už to vypadalo, že ta druhá nakonec také ne. S tím ale nesouhlasil Patrik Koch.

Vítkovický bek si vzal puk z vlastního pásma, projel celým kluzištěm a z levého křídla poslal puk nad ramena gólmana Mountfieldu – 3:2 pro Rideru.

Dlužno dodat, tohle prodloužení bylo nakonec třetím nejdelším v historii české nejvyšší soutěže. Ostravané tak vybojovali další naděje, naopak královéhradečtí nevyužili druhý mečbol. Otázka tedy zní, dokáží ukončit sérii v domácím prostředí?

Věřím, že nám fanoušci pomohou ukončit tuto sérii

„Jsme si toho vědomi. Náš hokej je fyzicky náročný. Víme, že Vítkovice hrají na šest beků a na soupisce mají také starší hráče, my jsme mladší tým. Jednou z našich silných stránek by měl být pohyb a věříme, že jsme dobře fyzicky připravení na to, abychom ho zvládli,“ řekl Štohanzl v rozhovoru pro klubový web a je si vědom narůstajícího tlaku.

„Od stavu 0:0, kdy jsme do série šli, si říkáme to samé. Věděli jsme, že Vítkovice mají výborný mančaft a skvělé individuality, které dokáží rozhodovat zápasy. Do každého souboje jdeme stejně, jako by byl stav 0:0, takže bych úplně netvrdil, že jsme pod nějakým psychickým tlakem,“ vysvětluje útočník Mountfieldu.

„Jsme rádi za každý zápas, na kterém naši fanoušci jsou, protože nás ženou kupředu a jsou naším šestým hráčem na ledě. Věřím, že nám i ve čtvrtek pomohou k tomu, abychom tuhle sérii uzavřeli a mohli se připravit na další krok,“ uzavřel.

Zdroje: Tipsport Extraliga, Mountfield HK