Spojte se s námi


Chance Liga

Sešívaný blog #2 TOP 5: Nejhorších přestupů nové éry Slavie

Publikováno

dne

Slavia od roku 2015 prožívá rozkvět, nejprve byla v roce 2015 zachráněna čínskou firmou CEFC China, později pak CITIC Group, což je jedna z největších firem v Číně, má dokonce podíl v Manchesteru City. Do Slavie od té doby putují ohromné investice, minule jsme se koukli na podle mě 5 nejlepších přestupů nové éry Slavie. Dneska se podíváme naopak na žebříček TOP 5 nejhorších přestupů nové éry Slavie.

Znova připomínám, že do žebříčku nejsou počítány nové posily z letošního léta, konkrétně Baluta, Zelený, Olayinka, Coufal a Matoušek. Proč tomu tak je jsem již vysvětlil v minulém TOP5.

5. místo

Danny

Portugalec Danny, který do Slavie přišel jako velká hvězda ze Zenitu Petrohrad, v době kdy Slavia sázela na zkušenost a v jednom přestupovém období koupila 3 zahraniční hráče starší třiceti let. Nakonec se ukázalo, že to nebyla správná volba a v momentální soupisce už nenajdete ani jednoho.

Danny dostal z těchto 3 posil asi nejvíce času na hřišti, přesto se mu moc nedařilo. I tak jako jediný z trojice Rotaň, Altintop a Danny vydržel v Edenu celou sezónu a vyhrál s ní domácí pohár. V současné době působí v Portugalsku za CS Marítimo, musí se ale nechat, že se zachoval ke Slavii velice laskavě, když po ukončení smlouvy nechtěl vyplatit odstupné.

4. místo

Jan Laštůvka

Laštůvka přišel do Slavie jako náhrada za výborného Jiřího Pavlenku, kterého jsem uvedl naopak v žebříčku TOP5 nejlepších přestupů. Po nástupu na pozici brankářské jedničky to měl těžké, přeci jenom přijít po tak výborném gólmanovi do brány není jednoduché.

Zkušený brankář nepřesvědčil v lize, ani na evropské scéně, kde předvedl kiksy, které stály Slavii postup do jarní fáze a velký odstup od později mistrovské Plzně. Ze Slavie nakonec odešel do Baníku Ostrava, kde nadále působí. Jako náhrada za něj přišel Ondřej Kolář z Liberce.

3. místo

Ruslan Rotaň

Ukrajinský 36letý reprezentant přestoupil do Slavie v roce 2017, ve Slavii nastupoval v záloze, ale měl velkou konkurenci, proto toho mnoho neodehrál. Ve Slavii skončil po půl roce společně s Altintopem a momentálně je hráč bez angažmá. V české HET lize odehrál 7 zápasů, podařilo se mu přihrát na jeden gól.

2. místo

Halil Altintop

Přišel jako velmi zkušený hráč z bundesligového Augsburgu, ve Slavii ale doslova vyhořel. Odehrál pouze pár zápasů a nestíhal. Jeho fyzická kondice byla zlá, aby ne, když na tréninku místo sprintů pouze vyklusával.

Sice vstřelil dva góly, proti Teplicím z penalty a proti druholigovému Třinci v Mol cupu započal obrat Slavie z 0:1 na konečných 5:1, ale ve Slavii skončil po nepřesvědčivých výkonech už po půl sezóně.

1. místo

Gino Van Kessel

Gino přestopil do Slavie za něco přes milion eur, jako nejlepší střelec slovenské Fortuna ligy. V prvním zápase se ukázal v tom nejlepším světle, v odvetě 2. předkola EL proti Levadii Talinn dokázal asistencí a gólem zajistit postupový výsledek 2:0 (3:3).

Poté ale jeho forma klesla a vstřelil pouze 3 góly, navíc se ukázal jako velmi arogantní hráč, který ani nechtěl jít hostovat do Zlína, který v tu dobu měl jistou základní skupinu EL. Prvně tedy mířil hostovat do Lechie Gdańsk a následně do Oxfordu. Nyní je už hráčem belgického druholigového KSV Roeselare.

Reklama

Oblíbené