PSG poprvé v sezóně prohrálo a náskok na Lens už se tenčí

Po návratu ke klubovému fotbalu po mistrovství světa to PSG zatím trochu skřípe. V prvním zápase Pařížané vydolovali výhru s odřenýma ušima v poslední minutě, poté už přišla porážka na půdě Lens.

V prvním duelu po pauze přivítalo PSG Štrasburk a pro domácí to nebyl ideální zápas. Sice šli poměrně rychle do vedení díky Marquinhosovi, jenže Brazilec si poté dal i vlastňák a navíc během dvou minut viděl dvě žluté Neymar a nechal se tak vyloučit.

Až v 95. minutě tak zápas z penalty rozhodl Kylian Mbappé. Jenže 23letý Francouz toho v dalším zápase bez svých hvězdných parťáků moc nezvládl. Lionel Messi má totiž po MS stále dovolenou, Neymar měl stopku.

PSG přitom jelo na půdu druhého Lens, které je doma naprosto suverénní a vyhrálo všech 8 zápasů. A že se nezaleknou ani mistra ukázala už pátá minuta, kdy otevřel skóre Przemyslaw Frankowski.

Hned za tři minuty však odpověděl Hugo Ekitike a stav byl 1:1. Lens však nadále předváděli slušný výkon, ve 28. minutě Fofana krásně našel přihrávkou přes půl hřiště Opendu, který poslal Lens znovu do vedení.

Hned po změně stran navíc Lens přidali třetí gól. Domácí poctivým presinkem vybojovali míč u vápna soupeře a Openda následně krásnou patičkou našel Alexise Claude-Maurice, jenž zamířil přesně a bylo to 3:1. Lens tak vyhrálo i devátý domácí zápas.

Naopak PSG prohrálo poprvé v sezóně napříč všemi soutěžemi. Suverénní podzimní jízda v Ligue 1 znamenala 14 výher a 2 remízy, až zápas s Lens přinesl první prohru.

Právě Racing Club ale teď dýchá PSG na záda, když ztrácí už jen 4 body. Dokáže žlutočervený klub potrápit Pařížany v boji o titul?

Zdroj: Ligue 1