Manchester City zvládl domácí utkání s Brightonem, po výhře 3:1 už ztrácí na vedoucí Arsenal jen bod. Dvakrát se trefil Erling Haaland, po jednom gólu si připsali Kevin de Bruyne a na straně hostí Leandro Trossard.

Brighton začal až překvapivě aktivně. První střelecký pokus obstaral Danny Welbeck, přehodit vytaženého Edersona ze 40 metrů se mu ale nepodařilo. Celek z jižního pobřeží Anglie Citizens dobře dostupoval, domácí hráči se do pořádných šancí nedostávali.

Manchesteru však stačila jedna. Ederson našel výkopem Erlinga Haalanda, ten si obhodil gólmana a poslal míč do prázdné branky.

A domácím vstřelený gól pomohl. Ve 32. minutě se po povedené kombinaci na jeden dotek do koncovky dostal Kevin de Bruyne, zasahovat musel stoper Lewis Dunk.

Ve 38. minutě ve vápně fauloval Dunk a byť to hlavní sudí naživo nezaregistroval, po zhlédnutí opakovaného záběru ukázal na puntík. Balón si vzal Haaland a tvrdou ranou suverénně proměnil.

Po výměně stran mohl pojistku přidat Riyad Mahrez, Robert Sanchez si však poradil. Na druhé straně se hned poté slavilo, z hranice vápna se přízemní střelou k bližší tyči prosadil Belgičan Leandro Trossard.

Brighton dominoval, mezi 50. a 55. minutou držel míč v 85 procentech. Ke střele se však dostal až v 68. minutě, kdy Alexis Mac Allister mířil nad. Krizi Citizens prolomil až v 75. minutě de Bruyne, jehož povedená dalekonosná rána skončila v levé šibenici.

Závěr utkání už Citizens ustáli a po výhře 3:1 ztrácí na vedoucí Arsenal už pouze bod. Gunners ale mají však nedělní zápas v Southamptonu k dobru.

Zdroj: Canal+ Sport, Premier League