Fotbal
Kdo odejde z Barcelony na hostování, ztrácí šanci na úspěch. Příkladů je více než dost
Pamatujete si, kdy naposledy odešel hráč Barcelony na hostování a vrátil se zpět zazářit na Camp Nou? Otázka, která znovu vzbuzuje v katalánské metropoli velkou diskuzi. Zejména po nedávném odchodu Nica Gonzáleze, jenž zamířil na roční hostování do Valencie.
Pamatujete si, kdy naposledy odešel hráč Barcelony na hostování a vrátil se zpět zazářit na Camp Nou? Otázka, která znovu vzbuzuje v katalánské metropoli velkou diskuzi. Zejména po nedávném odchodu Nica Gonzáleze, jenž zamířil na roční hostování do Valencie.
Pravdou je, že častokrát odešli hráči, kteří si na hostování vedli v nových týmech velice dobře. Hlavně se herně vyvíjeli, takže plnili úkol, se kterým je Barcelona pouštěla.
Za zmínku stojí například Mikel Arteta (PSG 2001/02), Gerard Deulofeu ( Everton 2013/14, Sevilla 2014/15) Cristian Tello (Porto 2014-16, Fiorentina 2016/17), Munir (Valencie 2016/17, Alaves 2017/18) nebo Marc Cucurella (Eibar 2018/19, Getafe 2019/20).
Jedním dechem je třeba dodat, že ani jednomu z těchto hráčů se na Camp Nou nepodařilo udělat díru do světa a mít velkou kariéru. Klub je okamžitě po návratu prodal, kromě Munira. Ten odešel půl roku po návratu.
Prakticky je tu také Pedri, kterého Barcelona přivedla z Las Palmas. Nechala ho nicméně ještě sezónu hrát na Kanárských ostrovech. Ale tento případ bych s výše uvedenými hostováními nesrovnával.
Podívat zpět se můžeme klidně více než dvacet let do minulosti a jediným příkladem, který stojí za zmínku, je Rafinha. Brazilský záložník, bratr slavnějšího Thiaga hrající za Liverpool, strávil sezonu 2013/14 na hostování v Celtě Vigo , kde pod vedením Luise Enriqueho zaznamenal čtyři góly ve 33 zápasech.
O rok později se Luis Enrique stal trenérem Barcelony a Rafinha měl zajištěné místo v prvním týmu.
Ačkoli nebyl hráčem do základu, tak byl docela často využíván v rotaci. Odehrál totiž 36 zápasů a vstřelil dva góly. V sezóně, kdy Barcelona získala svůj druhý treble v historii. V následující sezóně však Rafinha utrpěl vážné zranění a odehrál pouze jedenáct zápasů.
Tady začal jeho boj se zraněním. Lepší pro něj byla sezóně 2016/17, kdy dokázal dát sedm gólů ve 28 zápasech a patřil mezi důležité hráče svého týmu.
Jeho častá zranění by však vedla k tomu, že během sezóny nebyl častokrát trenérovi k dispozici. V březnu 2017 utrpěl Rafinha vážné zranění menisku. O rok později v listopadu utrhl přední zkřížený vaz a za poslední tři roky na Camp Nou odehrál odchovanec La Masie jen jedenáct zápasů.
Nebýt zranění, měl by rozhodně mnohem lepší kariéru. Každopádně zůstává nejlepší odpovědí na naši otázku. Za posledních více než dvacet let částečně uspěl po hostování jen jediný on.
Zdroj: Tribuna
-
Fotbalpřed 3 dny
O Spartu v Lize mistrů není zájem? Lístky na Atlético jdou do volného prodeje. Moc drahé, hlásí fanoušci
-
Hokejpřed 3 dny
Finská média žasnou nad Nečasem: Carolině se ho nepovedlo zbavit a on je teď nejlepší v týmu. Navíc překonal rekord
-
Chance Ligapřed 2 dny
Všichni mi říkali, že je starý a tlustý, nepodepisuj ho. Radu od angažování útočníka odrazovali, nyní se mu odvděčuje góly
-
Chance Ligapřed 4 dny
Jurečka se opřel do Slavie: Nemá podmínky, co máme v Turecku. To má v Česku pouze Sparta