Sparťanský zmar dopadl výsledkově skvěle! Jak na šlágr mezi Spartou a Plzní reaguje veřejnost?

Fortuna liga ve 21. kole nabídla šlágr mezi pražskou Spartou a plzeňskou Viktorií. Plzeň mířila k vítězství, které ji mohlo katapultovat na první místo tabulky, ale nestalo se tak. Sparta vytěžila z minima maximum a nakonec zachránila remízový výsledek 2:2. Jak reaguje veřejnost?

Po většinu zápasu byla Sparta opravdu bezzubá a hodně vzdálená od výkonu, který podala v Edenu. Čím to? Faktorů je několik. Tím prvním je, že to byl naprosto odlišný zápas, Sparta proti Slavii dokázala výborně využívat rychlé přechody do útoku jinak po většinu zápasu zodpovědně bránila.

Proti Plzni sparťané museli tvořit a to jim moc nešlo. Další faktor X a omega byla absence Ladislava Krejčího ml., to v pozápasovém rozhovoru připustil i samotný kouč Pavel Vrba. Mladý středopolař je tím nejrozdílovějším hráčem Sparty a její výkony s ním nebo bez něj jsou výrazně odlišné. Jeho bojovný charakter i hráčská kvalita je pro letenské klíčová.

Pozitivní zprávy ze zápasu s Plzní jsou pro Pavla Vrbu asi jen tyhle tři fenomény. Dominik Holec, co se týká chytání na čáře, u prvního gólu z centrovaného míče zaváhal! Ukázka toho, že Bořek Dočkal je výborný pokud jde zápas dohrát na cca 20 minut a pochopitelně výsledek.

První poločas a přibližně 25 minut z druhé poloviny hry předváděli lepší hru plzeňští fotbalisté. Měli i několik situací, kdy mohli svoje vítězství na Letné stvrdit, ale nestalo se tak. Z neutrálního pohledu je remíza tohoto šlágru možná to nejlepší pro českou ligu. Takhle se o titul stále perou všechny tři týmy (SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň i AC Sparta Praha).

Reakce veřejnosti

K utkání se vyjádřil pochopitelně žurnalista Jan Vacek také některé fanouškovské stránky Sparty, ale třeba také slávisté, kteří posílali na Letnou děkovné zprávy (díky remíze jde Slavia zpět na první místo).

„Sparta by mohla napsat knihu „Jak udělat z ho**a kuličku.“ Ale za to, co nedal Šulc, si Plzeň nezasloužila vyhrát.“

Zdroje: Jan Vacek, Jan Podroužek, Číslo 34, Dekret, Ondřej Zlámal