Bojové sporty
Adesanya stále vládne střední váze, Lewis padl. Jak vypadalo UFC 271?
UFC 271 je za námi a k vidění byl nejeden atraktivní zápas. Israel Adesanya dokázal obhájit svůj pás šampiona střední váhy, fanoušky na stadionu pobavil Bobby Green. Jak turnaj vypadal?


UFC 271 je za námi a k vidění byl nejeden atraktivní zápas. Israel Adesanya dokázal obhájit svůj pás šampiona střední váhy, fanoušky na stadionu pobavil svým výkonem Bobby Green. Jak turnaj vypadal?
Už druhý číslovaný turnaj UFC v tomto roce mohli fanoušci bojových sportů sledovat v brzkých nedělních hodinách.
Hlavní kartu UFC 271 otevřel atraktivní postojářský souboj Bobbyho Greena s Nasratem Haqparastem. Green prokázal v souboji zkušenosti a dobré oko, byl aktivnější a hlavně přesnější, díky čemuž si připsal vítězství na body.
O první předčasný konec hlavní karty se postaral Renato Moicano, který po několika dobrých a čistých úderech ve druhém kole dokázal dostat Alexandera Hernandeze na zem, kde mu nasadil škrcení, po němž Hernandez odklepal.
O parádní zvrat se ve třetím zápase hlavní karty postaral Jared Cannonier. V prvním kole jej Derek Brunson dokázal skvěle trefit a poslal jej na zem, Cannonier dokonce ustál čisté škrcení, jelikož jej zachránil konec kola.
Ve druhém kole už ale vládl právě Cannonier, který dokázal Brunsona porazit na TKO po několika tvrdých úderech. Po výhře si řekl o titulový zápas.
Souboj těžkotonážníků pak obstaral zřejmě největší překvapení na celé hlavní kartě. Derrick Lewis se utkal s Taiem Tuivasou, ve druhém kole však byl knokautován. Pro Tuivasu se jedná o velkou výhru, která jej v žebříčku těžkých vah může posunout opravdu vysoko.
O hřeb večera se postarali Israel Adesanya a Robert Whittaker. Úřadující šampion nedopustil žádné překvapení, nicméně vyhrál až na body a jednalo se o poměrně vyrovnaný zápas. Whittaker doručil čtyři takedowny, Adesanya byl ale přesnější v postoji a měl více signifikantních úderů.
I Whittaker však dokázal místy dobře trefovat, nicméně to byl on, kdo šel po úderu soupeře jednou v zápase na zem. Jeho výkon určitě ovlivnil fakt, že mu Adesanya uštědřil hned 29 leg kicků, které Australan velmi dobře cítil.
Adesanya drží druhou nejdelší vítěznou šňůru v historii střední váhy UFC, Whittaker porážku přijal s pokorou a po zápase jasně prohlásil, že spolu s Adesanyou jsou nyní nejlepší bojovníci ve střední váze.
Zdroj: UFC, Twitter

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil