Viktoria Plzeň poprvé v jarní části HET ligy vyhrála na horké půdě ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl Daniel Kolář ve 12. minutě.

Hosté na svého soka vlétli a zaslouženě se dostali do vedení. První akci Jan Kovařík ještě nedotáhl do konce, druhou už ano. Na kraji hřiště si pohrál s Matejovem a chladnokrevně poslal míč na hlavu Koláře, který otevřel skóre.

První půle byla v režii Viktorie. Dvakrát nebezpečně hlavičkoval Lukáš Hejda, z Fastavu zahrozil pouze Ubong Ekpai. Ve druhé půli se ale domácí osmělili a Jiráček s Holzerem byli blízko gólu.

Plzeň si ale zápas pohlídala a zvítézila 1:0. Díky remízy Slavie v derby se Spartou zvýšila svůj náskok na čele tabulky na devět bodů, navíc má zápas v Ostravě k dobru. Zlín je po čtyřech prohrách jen dva body od pásma sestupu.