Fotbal
Hvězdy ve stínu: Dominic Calvert-Lewin
Kromě fotbalistů s vůbec nejzvučnějšími jmény pobíhají na fotbalových kolbištích Evropy i tací, kteří zůstávají tak trochu ve stínu, přitom se mnohdy jedná o klíčové a nepostradatelné persony ve svém klubu.
Kromě fotbalistů s vůbec nejzvučnějšími jmény pobíhají na fotbalových kolbištích Evropy i tací, kteří zůstávají tak trochu ve stínu, přitom se mnohdy jedná o klíčové a nepostradatelné persony ve svém klubu. Jedním z těchto hvězd ve stínu je i útočník anglického Evertonu FC, Dominic Calvert-Lewin.

Začátky v Sheffieldu
Fotbalová pouť začala pro Calvert-Lewina v akademii Sheffieldu United, kam nastoupil v osmi letech. Pod záštitou The Blades prošel všemi věkovými kategoriemi až do A-týmu. V něm debutoval 25. dubna 2015, kdy mu bylo čerstvě 18 let.
Už po půl roce jej ale vedení Sheffieldu poslalo na hostování do Stalybridge, kde měl dohrát zbytek sezóny. Na půlroční pobyt v Stalybridge navazovalo roční hostování v čtvrtoligovém Northamptonu, kde mladý forvard v 26 utkáních osmkrát rozvinul síť.
Po letním návratu do Sheffieldu očekával, že dostane šanci v prvním týmu. To se však nestalo a to přičiněním slavného Evertonu. Direktiva The Toffees poslala za devatenáctiletého útočníka do Sheffieldu 1,8 milionu eur a přestup byl na světě.
Díky Koemanovi
Dostat se do sestavy nebylo pro nadějného kanonýra nic snadného. Na jeho pozici totiž v té době kraloval v modrém dresu Belgičan Romelu Lukaku. Za Everton si debut odbyl 13. prosince 2016, pod vedením nizozemského kouče Ronalda Koemana.
V první sezóně na Goodison Parku zaznamenal za 21 zápasů jen 5 gólů a 2 asistence. Ta následující už byla jiná káva. Tedy co do počtu odehraných utkání. Těch stihl 44, 8 vstřelených branek bylo sice málo, ale pořád se jednalo o velmi mladého fotbalistu a lodivod Koeman v něm viděl velký potenciál.
Jeden z nejlepších útočníku v Anglii
A viděl správně. Minulou sezónu nasázel gólů patnáct a v letošním ročníku ve všech soutěžích 21 přesných zásahů a alespoň prozatím dostává své pověsti, se kterou jej klub z Liverpoolu vykupoval z třetiligového Sheffieldu.
Aktuálně patří Dominic Calvert-Lewin mezi nejlepší hráče Premier League na své pozici. Ve čtyřiadvaceti letech je jedním z tahounů The Toffees a fakt, že figuruje v nominaci Anglie na nadcházející EURO je jasným dokladem jeho kvalit.
Zdroj: Transfermarkt

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil