Spojte se s námi


Hokej

Parahokej je sport pro každého, kdo má chuť na sobě makat, prozradil olomoucký Michal Černoch

Parahokej nebo chcete-li sledge hokej se v České republice řadí mezi sporty, které by si zcela jistě zasloužily více pozornosti. O tom, jaké jsou tréninky v době Covidu a o mnohém dalším se rozpovídal Michal Černoch

Publikováno

dne

Parahokej nebo chcete-li sledge hokej se v České republice řadí mezi sporty, které by si zcela jistě zasloužily více pozornosti. O tom, jaké jsou tréninky v době Covidu a o mnohém dalším se v rozhovoru pro Ruik rozpovídal Michal Černoch, člen olomouckého parahokejového týmu.

Zdroj: SOHO Olomoučtí Kohouti

Jak dlouho se věnuješ parahokeji a jak ses k němu dostal?

K parahokeji jsem se dostal v roce 2010. Po autonehodě, kdy jsem si přerušil míchu v páteři a bylo jasné, že postižení bude s největší pravděpodobností nevratné, tak jsem hledal nějaký sport, který bych mohl dělat. A parahokej byl jasnou volbou.

Co tě na parahokeji baví?

Tak nejvíc mě baví, že je to kontaktní sport, a že je tam možnost neustále se posouvat dál. A hlavně ta parta lidí okolo týmu. Je to vlastně taková druhá rodina.

Na jakém postu hraješ?

Napřed jsem se snažil hrát v poli, ale mé postižení mě hodně limitovala a vzhledem k tomu, jak se parahokej kvalitativně posunuje, zkusil jsem to v brance a už jsem tam zůstal. Tak jak se říká, komu to nejde v poli, tak vleze do branky.

Proč hraješ za Olomouc?

Olomouc byla nejblíže, když jsem začínal. Ale když jsem tam poznal tu partu a všechny okolo, tak bych nikdy neměnil. Teď můžu říct, že olomoucký parahokej je moje srdcovka. Nejlepší tým.

Kolik hráčů vlastně hraje v České republice parahokej?

Okolo 120 hráčů. V ČR je oficiálně 8 týmů, ale poslední dobou hraje pravidelně jen 6. V Olomouci je nás kolem 20 hráčů, ale je to různé. Záleží na zdraví, práci..

Kdo může hrát parahokej?

Parahokej je sport pro každého, kdo má chuť na sobě makat.

Když se vrátím k olomouckému týmu. Jaké má v parahokeji úspěchy?

Mistr ligy v roce 2004/2005 a vicemistr ligy 2013/2014. No a poslední dobou jsou to úspěchy hlavně na turnajích.

Předpokládám, že v aktuální době je trénování poněkud složitější.

Co se týká Covidu, tak sport byl zakázán ve vnitřních prostorách téměř hned. Tak trénování je spíše individuální, což pro nás není vůbec ideální. Každý nemá takové možnosti a je lepší se připravovat kontrolovaně.

Chtěl bys někomu touto cestou poděkovat?

Hlavně olomouckému kraji, městu Olomouc a od letošního roku Národní agentuře sportu. Bez toho bychom mohli fungovat jen těžko. Velký dík patří taky všem soukromým sponzorům, mezi největší patří Čechák holding s.r.o. a Att investmens.

Reklama

Oblíbené