Spojte se s námi


Fotbal

Nepovedené přestupy: Ángel Di María do Manchesteru United

Napříč světovou fotbalovou historií bychom nalezli nespočet přestupů, které se dají označit za povedené, ale také velké a možná větší, množství transferů, na něž by, především jejich samotní aktéři, rádi zapomněli.

Publikováno

dne

Napříč fotbalovou historií bychom nalezli nespočet přestupů, které se dají označit za povedené, ale také velké a možná větší množství transferů, na něž by především jejich samotní aktéři rádi zapomněli. Jedním z druhé zmíněné kategorie je dozajista i přestup Ángela Di Maríi z Realu Madrid do Manchesteru United z léta roku 2014.

Zdroj: instagram.com/angeldimariajm/

Benfica, pak Real Madrid

Argentinský křídelník či záložník začínal s fotbalem v Rosariu, odkud se přesunul do portugalské Benfiky Lisabon. Po třech letech kvalitou převyšoval portugalskou nejvyšší soutěž a přijal nabídku od pravděpodobně neslavnějšího klubu na světě.

Nestává se každý den, aby o vaše služby stál samotný Real Madrid. Na Santiago Bernabeu se vypracoval v jednoho z nejdůležitějších hráčů a dvorních nahrávačů Cristiana Ronalda.

Po vítězství v Lize mistrů v roce 2014 ale nastala v Bílém baletu menší přestavba a argentinský šikula se musel poroučet. Pochopitelně o jeho fotbalový um byl zájem napříč celou Evropou, ale nakonec si Di María vybral Red Devils z Old Trafford. Chyba, Ángele.

S Van Gaalem nic moc

Tou dobou usedl na lavičku Manchesteru United nizozemský kouč Louis van Gaal, mající za sebou úspěšnou štaci u kormidla holandské reprezentace. Jenže Van Gaalovy taktiky ani formace s Di Maríovou fotbalovou filozofií zřejmě příliš nekorespondovaly.

Argentinci nejlépe seděla formace 4-3-3, jakou se prezentoval Real Madrid, díky níž měl na křídle sportu prostoru na útočné výpady. Nizozemec ale svým svěřencům na Old Trafford ordinoval diamantové rozestavení záložní řady, na kterou se Di Maria ne a ne správně adaptovat. A nejen to.

Nespokojená lepší polovička

Často se zapomíná na fakt, že fotbalisté jsou také lidské bytosti, třebaže občas předvádí na trávníku věci, o kterých si my ostatní můžeme nechat jen zdát. Považuje se za samozřejmé, že fotbalista si skoro bez problému zvykne v nové zemi na novou kulturu, nové jídlo, nové zvyky.

Jenže tak jednoduché to není, tím spíš u Jihoameričanů stěhujících se na Ostrovy. Navíc se ve většině případů musí přestěhovat i fotbalistova rodina. A i zde byl kámen úrazu.

Nejen, že si Di Maríova manželka Jorgelina Cardoso měla potíže zvyknout, dokonce hodnotí rok strávený v Anglii jen a jen negativně. Problém jí podle serveru football365 dělalo snad všechno od jídla po styl oblékání tamních slečen.

Že je to maličkost? Možná ano, ale představte si, že se vám v klubu fotbalově nedaří, sám jste si ještě nezvykl a navíc máte každý den přijít domů za ženou, která nemůže vystát snad všechno kolem.

Proklatá sedmička

Fideo odehrál v dresu Manchesteru United 32 soutěžních utkání. V nich si připsal 4 góly a 12 asistencí. Bilance samotná není tak alarmující, to byl však do očí bijící nesoulad s trenérem Van Gaalem. Navíc od hráče, za nějž váš milovaný klub vysázel 75 milonů euro, byste čekali daleko víc, notabene když na zádech nosí Ronaldovu sedmičku.

Vysvobození Paříží

Naštěstí pro Di Maríu mu po protrápeném roce v deštivém Manchesteru mu nabídla záchranné lano prosluněná Paříž, kam se přesunul v létě 2015. Dres PSG obléká dodnes a ve spojení s Neymarem a Mbappém vytvořili jeden z nejúdernějších útočných linií v Evropě.

Zdroje: transfermarkt.com, football365.com, dailymail.co.uk

Reklama

Oblíbené