Spojte se s námi


Chance Liga

Jak by mohla vypadat sestava Slavie v nadcházející sezóně?

Publikováno

dne

Včera ve čtvrtek 23. července zahájila Slavia letní přípravu odjezdem na kondiční soustředění do Rakouska. Od 4. srpna pak slávisty čeká herní kemp v Laa an der Thaya na rakousko-českých hranicích s čtveřicí přípravných zápasů (SKN St. Pölten, MOL Vidi FC, SK Sturm Graz a FK Austria Víděň). V těchto zápasech bude trenér Trpišovský určitě zkoušet různé herní varianty a v nadcházejícím článku se podíváme na jeho možnosti.

Zdroj: www.slavia.cz

Nejprve si pojďme představit v jakém složení svěřenci Jindřicha Trpišovského odcestovali do Rakouska. A kdo naopak neodcestoval a proč?

Neodcestoval Josef Hušbauer, který bude odcházet na nové zahraniční angažmá. Také chybí stoper Tijani, kde Slavia jedná s Jihlavou o jeho dalším působení. Mladíci, kteří byli součástí mistrovského týmu Kosek, Červ, Felipe se aktuálně připravují s B týmem a finalizují se jejich hostování.

Naopak s týmem na soustředění odcestovalo spoustu navrátilců z hostování. Kromě Alexandra Baluty, který nejspíš Slavii opustí, Lukáš Jugas a Jan Matoušek by měli na podzim hostovat v jiném klubu.

Soupiska týmu na soustředění v Rakousku:

Brankáři: Ondřej Kolář, Jakub Markovič, Přemysl Kovář, Matyáš Vágner (2003)

Obránci: David Hovorka, Tomáš Holeš, Ondřej Karafiát, Vladimír Coufal, David Zima, Jaroslav Zelený, Ondřej Kúdela, Jan Bořil, Ladislav Takács, Michal Frydrych, Alex Bárta (2001)

Záložníci: Nicolae Stanciu, Jan Sýkora, Patrik Hellebrand, Lukáš Provod, Oscar Dorley, Jakub Zeronik (2001), Petr Ševčík, Jakub Hromada, Ibrahim Traoré, Lukáš Masopust, Tomáš Rigo (2002), + Peter Olayinka (přicestuje později)

Útočníci: Stanislav Tecl, Mick van Buren, Jan Kuchta, Júsuf Hilál, Petar Musa

Nyní se pojďme podívat na herní varianty, které se trenérskému štábu s takovýmto kádrem otevírají. Nejpravděpodobněji tým bude nadále vycházet z formace 4-2-3-1, ale jak již Trpišovský v Evropě ukázal, tak rozestavení dokáže měnit dle soupeře nebo dle předností svého týmu.

Pojďme se tedy podívat na několik variant rozestavení, které by červenobílí mohli teoreticky hrát.

Varianta 1:

zdroj: tactical-board.com

První variantou je klasické rozestavení 4-2-3-1, se kterým se slávisté prezentovali nejčastěji a je také velice pravděpodobné, že z něj budou vycházet i nadále. Ale s rostoucí konkurencí v lize a adaptací týmů na herní styl, kterým se sešívaní prezentují, by trenér Trpišovský měl mít v záloze, jakožto pravděpodobně má, i další varianty.

Samozřejmě téměř všechny posty má Slavia zdvojené. Do pozice hrotového útočníka by ještě mohl zasáhnout Stanislav Tecl, který ale není zrovna můj největší favorit.

Varianta 2:

zdroj: tactical-board

Druhou zajímavou variantou by mohlo být rozestavení 3-5-2 v útočné fázi a 5-3-2 v obranné fázi hry.

Toto rozestavení by sešívaní mohli využívat v případě postupu do Champions League. Je hodně variabilní a dá se z něj vyvíjet aktivní presink na útočné polovině, což slávistům, jak se ví, moc chutná!

Varianta 3:

zdroj: tactical-board

Třetí a málo pravděpodobná varianta je diamantové 4-4-2 rozestavení, bez typických křídelních hráčů.

Ale s útočně laděnými beky Coufalem a Bořilem by to šlo zcela jistě uhrát. Opět by to umožnilo využít dva útočníky a mohlo by to zaskočit soupeře, především v naší lize.

Zdroj: slavia.cz

Reklama

Oblíbené