Spojte se s námi


Bundesliga

Opět mluví za syna jeho otec. Nyní ke škodě Erlinga Haalanda

Publikováno

dne

Devatenáctiletý útočník, jak známo, přestoupil z rakouského Salcburku nakonec do německé Borussie Dortmund. Ve střílení branek i po přestupu pokračuje a vypadá to, že se zrodila nová střelecká fotbalová hvězda. Jen ať se tomuto mladému norskému fotbalistovi daří dále, ale měl by si doma udělat pořádek. K tomuto přestupu se vyjádřil totiž i jeho otec a žádnému hráči nedělá dobrou reklamu, když za něj mluví někdo jiný.

Je pochopitelné, že o Haalanda mělo zájem více evropských velkoklubů. Postupně vyplynulo na povrch, že největším adeptem na nové angažmá mladého střelce byl Manchester United. Jeho krajan na lavičce Red Devils, Ole Gunnar Solskjaer, měl mít eminentní zájem na tom, aby norský talent přestoupil právě za ním do Anglie. Nepodařilo se to, zvítězila Borussia Dortmund a to měl být konec tohoto příběhu.

Jenže, jak už to tak bývá, velkým problémem jest, že někdo potřeboval zdůvodnit, proč tento útočník nepřestoupil do klubu z Premier League, ale do mužstva, které hraje Bundesligu. Tuto medvědí službu udělal Haalandův otec Alfe-Inge Haaland, sám bývalý fotbalista, který hrával mimo jiné i v dresu Manchesteru City či Leedsu.

Místo toho, aby nechal mluvit svého syna, tak promluvil sám a svým vyjádřením moc svému synovi nepomohl. Jestliže totiž prohlásí, že jeho syna musí chtít celý klub a ne jenom trenér, jelikož má obavy, jak by na tom fotbalově Erling Haaland byl, kdyby trenéra Solskjaera odvolali, tak to rozhodně není správné vyjádření.

Přece takový hráč musí mít nějaké fotbalové sebevědomí a nejde do nějakého mužstva s tím, že když odvolají trenéra, tak se nemusí dostat do základní sestavy. To je čistý alibismus a taková vyjádření škodí nejenom tomuto hráči konkrétně, ale jakémukoliv fotbalistovi.

Buď na to mám a zkusím se ve špičkovém týmu prosadit, nebo do takového mužstva radši nepůjdu. Přitom norský mladík vypadá, že na to má a nepotřebuje si dělat alibi, kdyby mu nějaké působení ve fotbalovém týmu nevyšlo. To si ale musí udělat pořádek doma, aby jeho otec radši mlčel, i když ten má potřebu zviditelnit na veřejnosti.

Vedení Manchesteru United se proti tomuto vyjádření samozřejmě ohradilo a dalo k dobru svoji verzi o tom, jak se tento přestup vyvíjel a na čem to skončilo. Dle jejich výpovědi měl fotbalistův agent Raiola přehnané požadavky a rovněž měl požadovat výkupní klauzuli v hodnotě 50 miliónů eur, což se vedení Manchesteru United zdálo málo. Když si z případného dalšího přestupu hráče chtěl vzít jeho agent vysoká procenta, tak klub příchod norského střelce odmítl a bylo pojednání.

Ať je pravda na jedné nebo druhé straně, tak tady platí staré známé přísloví „mluviti stříbro, mlčeti zlato“. Erling Haaland si teď vysloužil pověst hráče, který za sebe nechá mluvit druhé. Této pověsti se zbaví jen tehdy, pokud vystoupí sám brzy se svým prohlášením a uvede věci na pravou míru. Čím to bude dříve, tím to bude lépe pro něho samotného.

Reklama

Oblíbené