Spojte se s námi


Fotbal

Video: Drsné zákroky, za které nepadly červené karty

Publikováno

dne

Rozhodnutí fotbalových rozhodčích dokážou být někdy až neuvěřitelně krutá. Obzvlášť ve chvílích, kdy jste přesvědčeni o tom, že soupeř měl jít do desíti a pravděpodobně jediným člověkem, který má na stadionu jiný názor, je právě rozhodčí. I to se však ve fotbale stává poměrně často, pojďme si připomenout takové případy z blízké i vzdálenější minulosti.

Píše se červenec 2010 a v jihoafrickém Johannesburgu se hraje finále Mistrovství světa mezi Španělskem a Nizozemím. Pozoruhodný už je jen fakt, že během zápasu rozhodčí rozdal neuvěřitelných třináct žlutých a jednu červenou kartu.

Fotbalová veřejnost se ale jistě shodne na tom, že červené měly v utkání padnout minimálně dvě. Už ve 28. minutě přišel nejdříve trochu nenápadný střet mezi nizozemským pořízkem Nigelem De Jongem a španělským středopolařem Xabim Alonsem. Z opakovaného záběru se ale většině fanoušků zastavil dech.

De Jong předvedl ukázkový kung-fu kop a svými kolíky atakoval přímo hruď Alonsa. Už v tu chvíli jen málokdo chápal, jak mohla za takový zákrok padnout pouze žlutá karta. Španělé se samozřejmě rozčilovali, protestovali, ale sudího neobměkčili.

Nedávná minulost nám také ukázala nepěkný zákrok. Tentokrát jde o zákrok z anglické Premier League. Při utkání mezi Chelsea a Manchesterem United bojovali o míč u postranní čáry útočník domácích Batshuayi s obráncem hostů Maguirem.

Souboj dopadl tak, že Maguire byl u míče první, podařilo se mu odkopnout do bezpečí. Během svého pádu se však přetočil právě k Batshuayiovi a svou pravou nohou ho jednoznačně úmyslně kopl do slabin.

https://www.youtube.com/watch?v=2n9MCyDAtnI

To vše samozřejmě za vehementního protestování jak domácí lavičky, tak domácích fanoušků. Ani tady však nakonec červená karta nepadla. Mohlo to být však více očividné?

Na celém incidentu je však nejvíce paradoxní a kontroverzní, že ho přezkoumával videorozhodčí. K nemalému překvapení však všichni na stadionu viděli jasný verdikt „Decision: No Red Card“. Když je možné, aby padlo takové rozhodnutí, nelze se pak divit ani věčným kritikům VAR. Jaká jiná rozhodnutí by měla být více jasná?

Reklama

Oblíbené