Chance Liga
5 největších českých fotbalových stadionů
V České republice nenajdeme kapacitně velké stadiony jako jsme zvyklí vídávat v zápasech Ligy mistrů. I přesto u nás stojí krásné a na náš kraj velké arény, na které můžeme být právem hrdí.
V České republice nenajdeme kapacitně velké stadiony jako jsme zvyklí vídávat v zápasech Ligy mistrů. I přesto u nás stojí krásné a na náš kraj velké arény, na které můžeme být právem hrdí, pojďme si proto představit 5 těch největších.
5. místo: Městský stadion Ostrava – 15 123 diváků (FC Baník Ostrava, MFK Vítkovice)
Od sezóny 2015/2016 hraje FC Baník Ostrava svá domácí mistrovská utkání na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích.
Na stadionu od září 2012 probíhala rozsáhlá rekonstrukce sportoviště. Na místě betonových ochozů na východní, severní a jižní straně stadionu byly postaveny nové tribuny, které tak spolu s hlavní tribunou vytvářejí kolem celého stánku uzavřený prstenec.
Stadion byl v minulosti také dějištěm mnoha mezistátních zápasů československých fotbalistů a ostravského klubu FC Vítkovice, pro nějž byl Městský stadion tradičním domácím prostředím.
4. místo: Generali Česká pojišťovna Arena – 18 185 diváků (AC Sparta Praha)
Fotbalový stadion na Letné v Praze používá pro své domácí zápasy fotbalový klub AC Sparta Praha a česká fotbalová reprezentace. Na současném místě Sparta sídlí od roku 1917.
První stadion o dřevěné konstrukci byl otevřen v roce 1921. V roce 1934 bylo rozhodnuto o rozšíření kapacity na 45 000 diváků, v témže roce však vyhořela hlavní tribuna.
3. místo: AGC Aréna Na Stínadlech – 18 221 diváků (FK Teplice)
Koncem 60. let se v Teplicích začalo mluvit o potřebě nového fotbalového stánku. Ten původní U drožďárny byl zastaralý, s dřevěnou tribunou. Tato potřeba byla zohledněna, a tak byl 9. května 1973 nový stadion slavnostně otevřen.
Od jeho otevření pak probíhaly četné rekonstrukce, včetně té nejrozsáhlejší na konci devadesátých let a na začátku nového tisíciletí.
2. místo: Stadion Evžena Rošického – 19 032 diváků (FK Slavoj Vyšehrad)
Stadion Evžena Rošického je multifunkční stánek v Praze na Strahově v České republice, který byl postaven jako rezerva pro sokolské sletiště již v roce 1926 a později několikrát přestavován, čímž se jeho kapacita značně zmenšila.
Největší návštěvu zaznamenal původní stadion při fotbalovém pražském derby Sparta vs. Slavia v roce 1962, kdy jej zaplnilo bezmála 60 tisíc platících diváků. V letech 2000 až 2008 byl také domovským hřištěm fotbalového klubu SK Slavia Praha.
1. místo: Sinobo Stadium – 19 370 diváků (SK Slavia Praha)
Sinobo Stadium je fotbalový stánek v pražských Vršovicích v oblasti takzvaného Edenu a je to největší a nejmodernější fotbalový stadion v Česku, na němž hraje své domácí zápasy tým SK Slavia Praha, hrají se zde ale i některé zápasy české fotbalové reprezentace.
Na místě dnešního stadionu stál od roku 1953 předchozí stánek, který byl jako dlouhodobě nevyhovující v roce 2003 zbořen se záměrem postavit místo něj novou multifunkční arénu, která byla slavnostně otevřena 7. května 2008.
Zdroj: FC Baník Ostrava, FK Teplice, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Slavoj Vyšehrad
-
Fotbalpřed 3 dny
O Spartu v Lize mistrů není zájem? Lístky na Atlético jdou do volného prodeje. Moc drahé, hlásí fanoušci
-
Hokejpřed 3 dny
Finská média žasnou nad Nečasem: Carolině se ho nepovedlo zbavit a on je teď nejlepší v týmu. Navíc překonal rekord
-
Chance Ligapřed 2 dny
Všichni mi říkali, že je starý a tlustý, nepodepisuj ho. Radu od angažování útočníka odrazovali, nyní se mu odvděčuje góly
-
Chance Ligapřed 4 dny
Jurečka se opřel do Slavie: Nemá podmínky, co máme v Turecku. To má v Česku pouze Sparta